W derbach Pomorza lepszy zespół z Torunia

kris, h
Zgoła odmienne nastroje panują w drużynach z naszego regionu po 5. kolejce II ligi.

<!** Image 2 align=right alt="Image 36075" sub="Zwłaszcza w I i II secie torunianki (czerwone stroje) nie miały kłopotów ze zdobywaniem kolejnych punktów">Po sobotniej porażce Pałac spadł na ostatnie miejsce.

W I i II secie sobotnich derbów przeważał zespół Budowlanych Toruń. Pałacanki miały duże problemy z przyjęciem zagrywki, przez co nie mogły wyprowadzić skutecznej akcji. W kolejnych odsłonach było już lepiej i wydawało się, że podopieczne Rafała Gąsiora doprowadzą do tie breaka. Niestety, w IV partii nie potrafiły utrzymać 6-punktowej przewagi.

Komplet widzów oklaskiwał pewną wygraną Sokoła Mogilno z Zawiszą Sulechów. Być możę przyjezdne stawiłyby większy opór, ale już w I secie kontuzji nabawiła się libero Zawiszy.

Trener Jerzy Pater tylko raz poprosił o przerwę - w III secie, gdy sulechowianki objęły prowadzenie 13:11.

Budowlani - Pałac 3:1 (-11, -13, 21, -23). Pałac: Kolanowska, Weder, Wojciechowska, Cieśnik, Butt-Hussaim, Nowicka, Cieślicka (libero). Na zmiany: Łukasiewicz, Wodrowska, Guzowska.

<!** reklama left>Sokół - Zawisza 3:0 (10, 15, 19)

Sokół: A. Długokęcka, J. Długokęcka, Konkolewska, Szaban, Żychska, Więcek, Pater.

Pozostałe wyniki: ChTPS Chodzież - Nafta II Piła 3:0, AZS AWF II Poznań - AZS AR Poznań 2:3, Uniwersytet Szczecin - Gedania II 3:0.

1. Budowlani     5         11            14:8
2. ChTPS 5 11 12:7
3. Gedania II 5 10 11:7
4. Zawisza 5 7 10:10
5. Nafta II 5 7 9:11
6. Sokół 4 6 8:7
7. Uniwersytet 5 6 9:12
8. AZS AWF II 5 6 10:13