https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W dawnym szpitalu przy ul. Gimnazjalnej powstaje inkubator przedsiębiorczości

Hanna Walenczykowska
Marszałek Piotr Całbecki wizytował wczoraj budowę inkubatora
Marszałek Piotr Całbecki wizytował wczoraj budowę inkubatora Tomasz Czachorowski
Regionalny Fundusz Pożyczkowy inwestuje w inkubatory przedsiębiorczości. Jeden powstanie w Bydgoszczy w zabytkowym gmachu przy Gimnazjalnej.

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy dostał wsparcie od Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na utworzenie trzech inkubatorów przedsiębiorczości. Kolejne powinny powstać w najbliższym czasie.
[break]
W Bydgoszczy mają funkcjonować dwie takie instytucje. Pierwszy inkubator zlokalizowany w zabytkowym budynku przy ul. Gimnazjalnej 2 rozpocznie swoją działalność w drugiej połowie 2015 roku. Kolejny zostanie utworzony na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Następne zostaną zbudowane w: Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu.

Wczoraj plac budowy w Bydgoszczy wizytował marszałek województwa. - Jesteśmy w miejscu, w którym powstaje inkubator przedsiębiorczości. Oprócz standardowej działalności, w inkubatorze znajdą się różne instytucje z otoczenia biznesu. Jako samorząd województwa jesteśmy ich właścicielami. Będą one odgrywały bardzo istotną rolę we wdrażaniu nowych projektów finansowanych z funduszy unijnych w latach 2014-2020 - stwierdził marszałek Piotr Całbecki. Podkreślił, że chciałby, aby inkubator ułatwiał przedsiębiorcom skorzystanie z unijnych pieniędzy.

- Cieszę się, bo wiem, że harmonogram prac jest realizowany zgodnie z założeniami. W lipcu powinniśmy już udostępnić obiekt. Rozpoczynamy nowy rodzaj działalności i wierzę, że będzie on przydatny absolwentom bydgoskich uczelni, w tym prywatnych - powiedział marszałek.

Na potrzeby regionalnego inkubatora zaadaptowany zostanie zabytkowy, poszpitalny budynek przy ul. Gimnazjalnej 2 (willa dra Jana Króla, w latach 1939-45 znajdował się tu szpital dla kobiet). Jak zapowiadają inwestorzy wartościowe elementy (m.in. posadzka oraz ogrodowa fontanna) zostaną zachowane. Natomiast zabytkowa winda towarowa zostanie zdemontowana, zakonserwowana i umieszczona w specjalnej gablocie.

***
Inkubatory przedsiębiorczości dają możliwość rozwoju firmom, które na początku swojej działalności nie byłyby w stanie funkcjonować bez wsparcia finansowego, technicznego i doradczego ze strony inkubatora. Początkujący przedsiębiorcy mogą w nich między innymi: uzyskać informacje o administracyjno-prawnych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej, korzystać ze specjalnie przygotowanej powierzchni biurowej, infrastruktury oraz wyposażenia, brać udział w szkoleniach, warsztatach i konferencjach, otrzymać doradztwo i pomoc w ubieganiu się
o wsparcie finansowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

m
marcos
Caubecki wizytuje czy pociotki będą mialy donre warunki pracy?
P
Pytek
Ciekawe do czego ma to służyć ? . Czy ktoś dla kolesi nie organizuje miejsc pracy ? to znaczy zatrudnią trzech czterech a pieniędzy wydadzą kilka mil.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski