https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W centrum Bydgoszczy powstanie „Nowy Port” nad Brdą. Zobacz wizualizacje [zdjęcia]

Justyna Tota
Opracowanie:
Tak ma się prezentować bulwar z widokiem na ul. Marcinkowskiego
Tak ma się prezentować bulwar z widokiem na ul. Marcinkowskiego wizualizacje AWZ Deweloper
W odrestaurowanym obiekcie dawnej fabryki po „Befanie” biura i usługi, a na pierzei od ul. Obrońców Bydgoszczy nowoczesna zabudowa z blisko 200 mieszkaniami oraz dwie wieże nad Brdą - taki ma być „Nowy Port” na terenie blisko 2 hektarów w pobliżu Opery Nova. Inwestor AWZ Deweloper ma pozwolenie na budowę. Pierwsze prace wiosną 2021 r.

Zobacz wideo: Torowisko na Kujawskiej z najdłuższym muralem w Bydgoszczy

Ta inwestycja ma znacząco zmienić wygląd części centrum miasta położonego nad Brdą. Chodzi o kwartał ulic: Marcinkowskiego, Obrońców Bydgoszczy i Focha.

Pod koniec 2020 roku Urząd Miasta Bydgoszczy poinformował o pozwoleniu na budowę, która obejmuje zarówno wzniesienie nowej zabudowy mieszkaniowej, jak i rewitalizację zabytkowego budynku z czerwonej cegły po „Befanie”, fabryce narzędzi.

Celem projektu było stworzenie jak najlepszej miejskiej urbanistyki i architektury na światowym poziomie - informuje na swej oficjalnej stronie inwestor, czyli AWZ Deweloper.

W pobliżu Brdy nowe mieszkania i dwie wieże

W pierwszym etapie inwestycji odrestaurowane mają zostać zabytkowe pozostałości po wspomnianym „Befanie”. Będą one pełnić funkcje biurowo-usługowe.

„Nowy Port” to również inwestycja w budynki mieszkaniowe - taka zabudowa powstanie od strony ul. Obrońców Bydgoszczy i nowej alei, łączącej Obrońców Bydgoszczy z ul. Focha, jaką inwestor zaplanował wybudować. W sąsiedztwie Brdy wzniesione mają być dwie wieże.

Jak podaje oficjalny portal Miasta Bydgoszcz, najwyższe budynki „Nowego Portu” będą miały 36 metrów wysokości. Powstanie blisko 200 mieszkań. Miejsca parkingowe znajdą się w dwupoziomowym, podziemnym parkingu samochodowym.

Budowa nowych obiektów ma rozpocząć się wiosną 2021 r. Poprzedzą je prace związane z zabezpieczaniem istniejącej zabytkowej oraz sąsiedniej zabudowy.

Rewitalizacja bydgoskiego Śródmieścia z funduszy unijnych

Miasto Bydgoszcz podkreśla, że ta inwestycja mieszkaniowa uzupełni to, co dotąd w Śródmieściu udało się zrobić dzięki unijnym dotacjom.

- W oparciu o unijne środki zrewitalizowany został ciąg bulwarów od mostów Solidarności w kierunku Astorii. Przy ul. Marcinkowskiego powstało Miejskie Centrum Kultury, a przy zabytkowej śluzie trapezowej duży plac zabaw. Remontowaliśmy chodniki m.in. na ul. Dworcowej i Warmińskiego oraz zadbaliśmy w tym kwartale miasta o stylowe oświetlenie w formie bydgoskich pastorałów. Szereg remontów kamienic w tej części miasta to również efekt działań miasta: dotacji konserwatorskich, decyzji nakazowych, nowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz interwencji miejskiego plastyka - czytamy na bydgoszcz.pl

Przeczytaj także

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wiki
2 stycznia, 15:39, Basia:

Po prostu OHYDA -podobnie jak ten odrażający budynek koło WSG

A mi się podoba - industrialny charakter, a nie jakieś tam cukierkowe albo szklane domeczki.

B
Basia

Po prostu OHYDA -podobnie jak ten odrażający budynek koło WSG

G
Gość

Kiedy ktoś zajmie się parkiem im. Bydgoskiego harcerstwa na Osiedlu Leśnym?

Zarówno osoby starsze jak i małe dzieci mają tam problem z poruszaniem się ze względu na wystające korzenie. Brakuje też ławek, koszy i wiaty przeciwdeszczowej.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski