Zobacz wideo: Zmiany nazw miejscowości w Kujawsko-Pomorskiem

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, lokalizacje dla stacji wybrano po konsultacjach z ZDMiKP oraz Zespołem ds. Zarządzania Energią, kiedy uchwalano ustawę o elektromobilności. Początkowo miało być to ponad 50 miejsc, ostatecznie w przetargu wymieniono 32 lokalizacje. – Enea postawiła stacje tylko w pasie drogowym.
To Cię może też zainteresować
Zostały zainstalowane dwupunktowe stacje ładowania mają moc ładowania 2×22 kilowatów każda. We wszystkich lokalizacjach zamontowano stacje, w których można ładować za jednym razem dwa pojazdy, a w niektórych miejscach nawet cztery.
Przy których ulicach powstały stacje ładowania?
Nowe stacje do ładowania powstały przy ulicach: Szubińskiej, Stawowej, Zygmunta Augusta, Markwarta, Naruszewicza, Wiślanej, Filtrowej, Kcyńskiej, Ludwikowo, Szarych Szeregów, Modrzewiowej, Gdańskiej, Łochowskiego, Romanowskiej, Rekinowa, Konopnickiej, Brzozowej, Pelplińska, Madalińskiego, Glinki, Brzechwy, Biwakowej, Smukalskiej, Sportowej i Bielickiej.
Ile aut elektrycznych jest zarejestrowanych w Bydgoszczy?
Według danych z końca 2021 roku w Bydgoszczy funkcjonowało 28 ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w 13 lokalizacjach. Liczba stacji rośnie, podobnie jak liczba korzystających z nich pojazdów. W maju 2020 roku w Bydgoszczy zarejestrowanych było 75 aut elektrycznych oraz 1444 pojazdów hybrydowych. Rok później liczba „elektryków" wzrosła do 229.
Właściciele pojazdów elektrycznych mają w Bydgoszczy sporo przywilejów. Elektrykiem można nie tylko bezpłatnie parkować w Strefie Płatnego Parkowania ale też bez przeszkód poruszać się po miejskich buspasach.
Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, w W Polsce w ciągu dwóch lat liczba samochodów elektrycznych wzrosła trzykrotnie. W kraju mamy już ponad 62 tys. elektryków.