Victoria Kompleks-Bud Koronowo bez porażki w ostatnich dwóch meczach

Magdalena Winowiecka
Piłkarze koronowskiej Victorii (żółte stroje) w czterech meczach strzelili 8 goli, stracili 5. W niedzielnym spotkaniu z Falą Świekatowo padł remis 1:1 Magdalena Winowiecka
Po dwóch golach Krystiana Uczniaka i jednym trafieniu Mateusza Giełażyna, Victoria Kompleks-Bud Koronowo pokonała na wyjeździe Dąb Potulice 3:2. W pierwszych czterech kolejkach nowego sezonu nasz zespół zgromadził 8 punktów i zajmuje w tabeli trzecie miejsce.

Na stadionie w Potulicach kibice byli świadkami festiwalu niewykorzystanych sytuacji. Zarówno gospodarze, jak i goście stwarzali sobie okazje bramkowe, ale brakowało skuteczności. Dąb mógł otworzyć wynik meczu, jednak Mateusz Giełażyn wślizgiem wybił piłkę niemal z linii bramkowej.

Udana pierwsza połowa Victorii

W 41 minucie arbiter podyktował rzut karny dla Victorii po faulu na Mateuszu Andrzejewskim. Jedenastkę pewnie wykorzystał Krystian Uczniak. Zespół prowadzony przez Roberta Świątkowskiego podwyższył wynik spotkania jeszcze przed przerwą. Po dośrodkowaniu Michała Wardacha, swojego drugiego gola w tym sezonie zdobył Mateusz Giełażyn. Obrońca Victorii pokonał bramkarza z Potulic strzałem głową.

Po przerwie sytuacja na boisku niewiele się zmieniła. Dominował zespół z Koronowa. Na trzeciego gola w tym spotkaniu trzeba było czekać do 82 minuty, kiedy to okazję bramkową ponownie wykorzystał Krystian Uczniak, strzelając tym samym piątego gola w tegorocznych rozgrywkach ligowych.

Dąb strzelił dwa gole w końcówce meczu

Nasz napastnik mógł skompletować hat-tricka, ale po strzale w 85 minucie z rzutu karnego, piłka wylądowała na słupku potuliczan. Pod koniec meczu zawodnicy beniaminka zaatakowali i zdobyli dwa gole już w doliczonym czasie gry.

- Cieszymy się ze zwycięstwa nad beniaminkiem z Potulic, musimy jednak popracować jeszcze nad skutecznością i pewnym wykańczaniem akcji. Nie możemy sobie pozwolić na to, by w kilkadziesiąt sekund trwonić trzybramkową zaliczkę - mówi Paweł Koprowski, kierownik Victorii Kompleks-Bud Koronowo.

Derby z Falą Świekatowo

Wczoraj do Koronowa przyjechał lider rozgrywek A-klasy Bydgoszcz I, Fala Świekatowo. Rywalizacja Victorii z Falą to mecz derbowy. Trenerem Świekatowa jest dobrze znany kibicom z Koronowa, Przemysław Talarek.

- Zespołu nie trzeba motywować przed spotkaniem z Falą Świekatowo. To mecze szczególne bez względu na miejsca w tabeli. Obie drużyny dają z siebie 120 procent. Niedzielna rywalizacja może mieć kluczowe znaczenie dla układu tabeli na koniec rundy jesiennej, choć to dopiero początek rozgrywek - zapowiadał przed meczem Paweł Koprowski.

W poprzednim sezonie Victoria pokonała u siebie Falę 5:1, w wyjazdowym spotkaniu górą był zespół naszych rywali, który wygrał 1:0.

Wczorajszy mecz zakończył się remisem 1:1.