Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga, zmiany w nocnej opiece medycznej w Fordonie!

OPRAC.:
Ewa Czarnowska-Woźniak
Ewa Czarnowska-Woźniak
Od Nowego Roku mieszkańcy Fordonu muszą nocą i w święta szukać lekarza w nowym miejscu
Od Nowego Roku mieszkańcy Fordonu muszą nocą i w święta szukać lekarza w nowym miejscu Fot. Pixabay
Po wielu latach, pacjenci z Fordonu i okolic, szukający pomocy medycznej wieczorem i w święta muszą zmienić przyzwyczajenia: nie uzyskamy jej już na osiedlu Tatrzańskim, przy Witkiewicza, a w nowym punkcie: przychodni przy ul. Ewy Szelburg - Zarembiny 19, w budynku Przychodni Bajka.

Zobacz wideo: Zmiany nazw miejscowości w Kujawsko-Pomorskiem.

od 16 lat

1 stycznia 2023 roku rozpoczął świadczenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nowy punkt przy ulicy Ewy Szelburg - Zarembiny 19 (Fordon - budynek Przychodni Bajka). Zadanie to realizuje Centrum Medyczne BERT-MED. Warto zapamiętać nowy nr telefonu 52 300 29 90. Bez zmian pozostają inne bydgoskie punkty: w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym, bud. A (pacjenci do 18 roku życia), tel. 52 566 66 65 lub 669 449 207 oraz przychodnia Fundacji Zdrowia dla Ciebie (pacjenci dorośli), przy ul. Królowej Jadwigi 16, również tel. 52 566 66 65 i 693 449 225. Po nocną i świąteczną pomoc można się również udać do: Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno - Zakaźnego przy ul. Kurpińskiego 5 (tel. 52 566 66 65, 515 318 199 lub 052 339 42 10) - dzieci i dorośli - oraz szpitala miejskiego przy Szpitalnej 19 (52 566 66 65 oraz 695 283 999), dzieci i dorośli.

Jak przypomina Narodowy Fundusz Zdrowia, "nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 8 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy od godz. 8 danego dnia do godz. 8 dnia następnego".

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka i do którego lekarza bądź pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację. Można też skontaktować się z bezpłatną, całodobową infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 190 590. Tu dowiemy się, m.in. gdzie znaleźć najbliższą placówkę medyczną – przychodnię zdrowia, punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, szpitalny oddział ratunkowy czy aptekę, która pełni dyżur nocny.

- Z lekarzem, pielęgniarką i położną możesz bezpłatnie skonsultować się przez Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK). Pod bezpłatnym numerem 800 137 200 w godzinach 18-8 rano od poniedziałku do piątku oraz całodobowo w soboty, niedziele i święta, czyli poza godzinami pracy POZ, bez wychodzenia z domu otrzymasz konsultację medyczną - informuje NFZ. - Możesz też zgłosić się na konsultację w ramach TPK przez elektroniczny formularz. Po jego wypełnieniu, w ciągu trzech godzin, skontaktuje się z Tobą pielęgniarka, a w razie potrzeby lekarz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo