Punktualnie w południe honorowy starter, reprezentant kraju sprinter Dariusz Kuć (Zawisza) dał znak do startu II ZaDyszki Bydgoskiej.
Trasa biegu na 10 km prowadziła duktami leśnymi, parkowymi alejkami i szutrowymi ścieżkami po Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Blisko 400 uczestników chronił przed upałem las. Najszybciej dystans pokonał Karol Kaliś, który przyjechał do Bydgoszczy z Suszu (województwo warmińsko-mazurskie).
- W zeszłym roku byłem 4 - mówił na mecie zwycięzca. - Trasa była fajna, przełajowa, można było się zmęczyć. Jedyne co mi przeszkadzało to duszna i parna pogoda. Od stawki oderwałem się już po pierwszym kilometrze. Po następnych miałem już 500 m przewagi i kontrolowałem sytuację. Startuję na mistrzostwach Polski na długich dystansach 5, 10 km i w półmaratonie. W ubiegłym roku btłem 8. na 10 km.
Wioletta Palacz w ZaDyszce startowała pierwszy raz.
- Jestem typową amatorką - mówiła na mecie. - Biegam dla utrzymania dobrej kondycji. Staram się ćwiczyć co drugi dzień. W sumie w tygodniu pokonuję 40-50 kilometrów. Jedyny minus imprezy to słabo oznakowana trasa.
Jak się okazało w drugiej części dystansu zerwano taśmę i część uczestników pokonała 10 km, a inni nieświadomie około 8,6 km.
Wyniki mężczyźni: 1. Karol Kaliś (UKS Szusz) 34.32, 2. Piotr Myślak 36.29, 3. Grzegorz Kłos (Olsztyn) 36.29, 4. Piotr Szczęśniak 36.31, 5. Piotr Szczęsny 36.33, 6. Mateusz Jagodziński (Bydgoskie Okonie) 36.39;
kobiety: 1. Wioletta Palacz (Bydgoszcz) 40.24, 2. Marta Wójcik-Dąbrowska (Toruń) 41.49, 3. Magdalena Kranz (Bydgoszcz) 42.10, 4. Magdalena Głowska (Bydgoszcz) 43.02, 5. Izabela Markowska (Inowrocław) 43.50, 6. Magdalena Winklewska (Bydgoszcz) 44.23.
Biegi młodzieżowe (dystans 1000 m) - zwycięzcy - szkoły podstawowe: Zuzanna Żylska i Jakub Hojan; gimnazja Julia Witkowska i Marcin Biskup; szkoły ponadgimnazjalne: Jagoda Kuś i Miłosz Laskowski.