MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Umowa na rozbudowę ul. Pod Skarpą w Bydgoszczy została podpisana

Wojciech Mąka
Wojciech Mąka
Po "majówce" ruszają prace na ostatnim odcinku ul. Pod Skarpą. Będą objazdy!
Po "majówce" ruszają prace na ostatnim odcinku ul. Pod Skarpą. Będą objazdy! UM Bydgoszczy
Po „majówce” rozpocznie się przebudowa ulicy Pod Skarpą na odcinku przebiegającym przez osiedle Eskulapa. Fragment trasy położony przy nowych budynkach wielorodzinnych będzie miał nowe przejścia dla pieszych i chodniki. Na skwerze przy skrzyżowaniu z ul. W. Korfantego pojawi się zieleń.

To jeden z ostatnich etapów przebudowy całego ciągu łączącego Fordon z Myślęcinkiem - ul. Zamczysko i Pod Skarpą.

W ostatnich latach drogowcy przebudowali odcinki trasy pomiędzy ulicami Armii Krajowej i Sybiraków o łącznej długości 3,6 kilometrów. Na trasie wprowadzono - zgodnie z sugestiami mieszkańców - elementy poprawiające bezpieczeństwo: progi zwalniające, wysepki, rondo na połączeniu z ul. Matki Teresy z Kalkuty i nowe oznakowanie. Nowe ulice i nawierzchnie pozwoliły też w ten rejon miasta skierować autobusy komunikacji miejskiej.

Będzie też chodnik

Na początku maja ruszy przebudowa odcinka ul. Pod Skarpą od ul. Sybiraków do ul. W. Korfantego o długości około 700 metrów.

Zakres inwestycji obejmie ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej, budowę zjazdów do posesji z kostki betonowej oraz chodnika, który powstanie po południowej stronie jezdni. W ramach zadania pojawi się też peron autobusowy i oświetlenie. Doświetlone zostaną również dwa nowe przejścia dla pieszych na ul. W. Korfantego przy skrzyżowaniu z Pod Skarpą oraz na ul. Pod Skarpą przy skrzyżowaniu z ul. Frydrychowicza. W rejonie skrzyżowania ulic Korfantego i Pod Skarpą pojawi się 40 nowych drzew - brzóz, sosen i świerków drzew i ponad 500 krzewów: to głównie pięciorniki, derenie i kosodrzewina.

Koniec robót jeszcze w tym roku

ZDMIKP podpisał już umowę z wykonawcą robót, którym została firma CZiLL Sp. z o.o. Wartość prac to ponad 4,4 mln zł. W tym tygodniu nastąpi przekazanie placu budowy. Pierwsze zmiany w ruchu zostaną wprowadzone po "majówce". Realizacja zadania, by minimalizować utrudnienia, będzie podzielona na dwa realizowane po sobie etapy: pierwszy obejmie odcinek na zachód od ulicy Matki Teresy z Kalkuty, drugi – odcinek wschodni. Prace przygotowawcze będą odbywać się pod ruchem. Podczas głównych robót kierowcy będą mogli korzystać z sąsiednich ulic zbudowanych w poprzednich latach, m.in. Trybowskiego i Matki Teresy z Kalkuty. Wstępnie zakończenie wszystkich podstawowych prac planowane jest jeszcze w tym roku.

Ostatni odcinek Pod Skarpą:

  • długość odcinka do przebudowy – 0,7km;
  • długość wcześniej wyremontowanych odcinków ul. Zamczysko i Pod Skarpą – 3,6 km;
  • liczba dosadzanych drzew – 40 szt.;
  • liczba dosadzanych krzewów – 534 szt.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera