Udany początek sezonu tenisistów stołowych UKS Top Solec Kujawski [zdjęcia]

Wygrana i remis - taki jest bilans inauguracyjnych meczów w II i VI lidze.

UKS Top Solec w poprzednim sezonie został wicemistrzem II ligi. W zespole nastąpiła jedna zmiana - Kacpra Makowskiego, który zasilił LUKS Chełmno, zastąpił Michał Majchrzak.

Mecz z Asist KS Beniaminek 03 Starogard Gdański zapowiadał się na bardzo wyrównany i taki był od samego początku. Pierwsza seria gier pojedynczych to podział punktów – z soleckiej strony pewne zwycięstwa Darka Świdra i Michała Majchrzaka, zaś ze strony gości – Wojciecha Tebecio i Pawła Manterysa.

Następnie odbyły się deble. I to one właśnie okazały się decydującym punktem całego spotkania. Dwie pewne wygrane debli UKS Top bez straty seta pozwoliły objąć prowadzenie 4:2. Do wygranej potrzeba było dwóch zwycięstw w drugiej serii pojedynków singlowych. Ta okazała się niesamowicie zacięta, dość powiedzieć że aż trzy jej mecze rozstrzygały się w pięciu setach. Ostatecznie wygrane Majchrzaka i Rafała Ordzy dały ekipie z Solca Kuj. triumf 6:4!

Kolejny mecz 25 września w Toruniu z miejscowym Gotykiem.

Tego samego dnia pierwszy mecz, we Włocławku z AZS III, rozegrała druga drużyna. Spotkanie miało niespotykany przebieg, gdyż zakończył się wynikiem 7:7. Dla UKS Top II punktowało tylko dwóch zawodników. Komplety zdobyli Filip Strychalski oraz Mikołaj Bleja, zaś debiut nie powiódł się pozostałej dwójce – Przemkowi Nowickiemu i Hubertowi Jankowskiemu.

Kolejne starcie 21.09 w Paterku.

Trzeci zespół, występujący w Lidze Młodzieżowej, miał podejmować ŚKTS Świecie. Jednak goście poprosili o przełożenie spotkania i odbędzie się ono w późniejszym terminie.