Tylko jeden set bydgoskich siatkarek w Legionowie

Joachim Przybył
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz kończy rok porażką
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz kończy rok porażką Tomasz Cachorowski
Dwa dobre sety to za mało, żeby powalczyć w Legionowie. Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz poniósł dziesiątą porażkę w tym sezonie.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:23, 24:26, 25:16, 25:15)

Polskie Przetwory: Majkowska 13, Bałdyga 2, Cassemiro 12, Polak-Balmas 7, Saad 1, Hage 10, Szperlak (l) oraz Szczepańska-Pogoda 8, Kobus 2, Mazurek.

Początek pierwszego seta był obiecujący. Dwa pierwsze punkty padły łupem gospodyń, ale potem pałacanki objęły prowadzenie 9:5 po atakach Bałdygi i Cassemiro. Niewielkiego prowadzenia broniły do stanu 21:18, ale wtedy rozpoczęła się ofensywa Legionovii. Kluczowa była kolejna wymiana: bydgoszczanki miały cztery piłki w górze, ale nie zdołały zakończyć żadnego ataku. Chwilę później było już 23:21, a nie do zatrzymania była Olivia Różański.

Najlepiej Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz wypadły w partii numer 2. Tym razem konsekwencji wystarczyło do końca i udało się wybronić wypracowaną przewagę (20:14). W końcówce znowu trafiały się proste błędy, ale ostatecznie przy remisie 24:24 Mariana Cassemiro najpierw skutecznie zaatakowała, a w kolejnej akcji popisała się blokiem.

Dwa kolejne sety przebiegały już pod dyktando Legionovii, która odniosła ósme zwycięstwo z rzędu. Polskie Przetwory Pałac szansę na swoje czwarte zwycięstwo w tym sezonie poszuka już w 2022 roku: 8 stycznia w Immobile Łuczniczce rywalem będzie BKS Bostik-Bielsko Biała.