Nasza Loteria

Tyle trzeba zapłacić za podstawowe produkty. Sprawdź, czy nie przepłacasz. Drogo? Będzie jeszcze drożej!

OPRAC.:
Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Sprawdziliśmy, ile obecnie trzeba zapłacić za podstawowe produkty. Zobacz, ile kosztuje pieczywo, mięso, nabiał, owoce i warzywa, napoje i inne codzienne produkty. Podajemy ceny średnie oraz minimalne i maksymalne zebrane z 10 najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce (ceny podajemy za portalem dlahandlu.pl).  Ceny podajemy w galerii zdjęć ►►►
Sprawdziliśmy, ile obecnie trzeba zapłacić za podstawowe produkty. Zobacz, ile kosztuje pieczywo, mięso, nabiał, owoce i warzywa, napoje i inne codzienne produkty. Podajemy ceny średnie oraz minimalne i maksymalne zebrane z 10 najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce (ceny podajemy za portalem dlahandlu.pl). Ceny podajemy w galerii zdjęć ►►► Slawomir Seidler
Ceny idą w górę - to efekt nie tylko inflacji, ale i wojny w Ukrainie. W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Sławomir Butka, prezes Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarnictwa RP zwrócił uwagę na drożejącą mąkę i gwałtownie rosnące ceny pieczywa. Scenariusze nie są optymistyczne - ma być jeszcze drożej. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za podstawowe produkty - zobacz ceny.

Zobacz wideo: Smaki Kujaw i Pomorza sezon 4 odcinek 7

od 16 lat

- Niedawno kilogram mąki kosztował 2 zł, teraz kosztuje 2,60, czyli 30 procent więcej niż miesiąc temu - mówił w rozmowie z "DGP" Sławomir Butka, prezes Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarnictwa RP. To przekłada się na ceny pieczywa. Obecnie za bochenek chleba trzeba zapłacić około 5 złotych. Wkrótce będzie trzeba zapłacić 6 złotych. Nie tylko pieczywo jest coraz droższe.

Konsumenci zapłacą więcej także za mięso, zwłaszcza drobiowe i wieprzowe. Analitycy sektora Food & Agri w BNP Paribas prognozują, że wieprzowina zdrożeje o 10 procent.

Sprawdziliśmy, ile obecnie trzeba zapłacić za podstawowe produkty. Zobacz, ile kosztuje pieczywo, mięso, nabiał, owoce i warzywa, napoje i inne codzienne produkty. Podajemy ceny średnie oraz minimalne i maksymalne zebrane z 10 najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce. Ceny podajemy w galerii zdjęć (ceny podajemy za portalem dlahandlu.pl):

To może Cię zainteresować

Zapłacimy 10 złotych za bochenek chleba? To prawdopodobne - mówi Sławomir Butka, prezes Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarnictwa RP.

"DGP" podaje, że zdaniem ekonomistów z NBP, w tym roku żywność podrożeje o 9,8 proc. "Podobnie szacuje w swoim raporcie Credit Agricole. Analitycy prognozują, że inflacja w samej tylko kategorii żywności zwiększy się w 2022 r. do 9,2 proc. wobec 3,2 proc. w 2021 r." - czytamy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski