Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tyle trzeba zapłacić za podstawowe produkty. Sprawdź, czy nie przepłacasz. Drogo? Będzie jeszcze drożej!

OPRAC.:
Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Sprawdziliśmy, ile obecnie trzeba zapłacić za podstawowe produkty. Zobacz, ile kosztuje pieczywo, mięso, nabiał, owoce i warzywa, napoje i inne codzienne produkty. Podajemy ceny średnie oraz minimalne i maksymalne zebrane z 10 najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce (ceny podajemy za portalem dlahandlu.pl).  Ceny podajemy w galerii zdjęć ►►►
Sprawdziliśmy, ile obecnie trzeba zapłacić za podstawowe produkty. Zobacz, ile kosztuje pieczywo, mięso, nabiał, owoce i warzywa, napoje i inne codzienne produkty. Podajemy ceny średnie oraz minimalne i maksymalne zebrane z 10 najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce (ceny podajemy za portalem dlahandlu.pl). Ceny podajemy w galerii zdjęć ►►► Slawomir Seidler
Ceny idą w górę - to efekt nie tylko inflacji, ale i wojny w Ukrainie. W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Sławomir Butka, prezes Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarnictwa RP zwrócił uwagę na drożejącą mąkę i gwałtownie rosnące ceny pieczywa. Scenariusze nie są optymistyczne - ma być jeszcze drożej. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za podstawowe produkty - zobacz ceny.

Zobacz wideo: Smaki Kujaw i Pomorza sezon 4 odcinek 7

od 16 lat

- Niedawno kilogram mąki kosztował 2 zł, teraz kosztuje 2,60, czyli 30 procent więcej niż miesiąc temu - mówił w rozmowie z "DGP" Sławomir Butka, prezes Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarnictwa RP. To przekłada się na ceny pieczywa. Obecnie za bochenek chleba trzeba zapłacić około 5 złotych. Wkrótce będzie trzeba zapłacić 6 złotych. Nie tylko pieczywo jest coraz droższe.

Konsumenci zapłacą więcej także za mięso, zwłaszcza drobiowe i wieprzowe. Analitycy sektora Food & Agri w BNP Paribas prognozują, że wieprzowina zdrożeje o 10 procent.

Sprawdziliśmy, ile obecnie trzeba zapłacić za podstawowe produkty. Zobacz, ile kosztuje pieczywo, mięso, nabiał, owoce i warzywa, napoje i inne codzienne produkty. Podajemy ceny średnie oraz minimalne i maksymalne zebrane z 10 najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce. Ceny podajemy w galerii zdjęć (ceny podajemy za portalem dlahandlu.pl):

To może Cię zainteresować

Zapłacimy 10 złotych za bochenek chleba? To prawdopodobne - mówi Sławomir Butka, prezes Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarnictwa RP.

"DGP" podaje, że zdaniem ekonomistów z NBP, w tym roku żywność podrożeje o 9,8 proc. "Podobnie szacuje w swoim raporcie Credit Agricole. Analitycy prognozują, że inflacja w samej tylko kategorii żywności zwiększy się w 2022 r. do 9,2 proc. wobec 3,2 proc. w 2021 r." - czytamy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo