MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwa pierwszy etap remontu ulicy Łęczyckiej w Bydgoszczy. Sprawdzamy postęp prac

Jarosław Więcławski
Sprawdzamy, jak przebiegają prace na remontowanej ul. Łęczyckiej.
Sprawdzamy, jak przebiegają prace na remontowanej ul. Łęczyckiej. Arkadiusz Wojtasiewicz
W połowie maja ruszył remont ulicy Łęczyckiej w Bydgoszczy. Trasa między Curie Skłodowskiej i Fordońską pozostaje zamknięta, ale jeszcze tylko przez ok. 2 tygodnie. Sprawdzamy jak postępują prace na miejscu.

Wykonawcy prac zamykając pierwszy odcinek ul. Łęczyckiej zapewnili mieszkańcom dojazd do pobliskich sklepów i posesji. Drogowcy zalecali kierowcom objazd ul. Fabryczną. Jeśli ktoś chce dostać się do hurtowni środków chemicznych i supermarketu, może skorzystać z objazdu przez pętlę autobusową, na której na co dzień zatrzymuje się autobus linii 67. Do drogerii i drugiego supermarketu można dostać się korzystając z przejazdu przez stację paliw lub parking przy markecie budowlanym.

Na większości jezdni wykonana została już podbudowa, niebawem rozpocznie się układanie nawierzchni – mówi „Expressowi Bydgoskiemu” Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Prace powinny zakończyć się na przełomie czerwca i lipca. Celowo podzielono je na etapy, aby zmniejszyć utrudnienia w organizacji ruchu oraz powodować mniejsze korki.

Remont wiąże się ze zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy linii nr 59, 64, 69, 89 i 33N w obu kierunkach kursują ulicami Bałtycką. Przystanek Most Kazimierza Wielkiego na Łęczyckiej, w kierunku centrum, na czas prowadzonych jest zawieszony.

– Gdy prace się skończą, autobusy wrócą na swoją stałą trasę. Dokładny termin zależy od postępu robót, ale będzie to lipiec. O zmianach będziemy informować na bieżąco – zapewnia rzecznik ZDMiKP.

Drugi etap obejmuje roboty budowlane od Curie Skłodowskiej do Bocznej. Powinien wystartować na początku lipca. W trzecim wykonawca przeniesie się na ostatni fragment Łęczyckiej, do Kamiennej. Na obu etapach trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Szczegóły dotyczące zmian będą podawane przed rozpoczęciem prac.

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag. Koszt całego zadania to ponad 7,5 mln zł. Wszystkie prace mają zostać zakończone w październiku 2024 roku. W ramach realizowanych robót wymienione zostaną krawężniki oraz przebudowany zostanie chodnik po stronie zachodniej (w stronę ul. Kamiennej). Ułożone zostaną nowe betonowe płyty.

Wyremontowane zostaną wjazdy na posesję wzdłuż ulicy Łęczyckiej na odcinku od ulicy Bocznej do ulicy Curie-Skłodowskiej. Przy przejściach dla pieszych stosowane będą elementy strukturalne ułatwiające orientację osobom niewidomym i niedowidzącym. Na koniec odtworzone zostanie oznakowanie poziome.

W ramach inwestycji dodatkowo przebudowany będzie fragment ulicy Kamiennej poprzez wydłużenie lewoskrętu na skrzyżowaniu z Łęczycką, co będzie wymagało przestawienia kilku latarni. Rozwiązanie ma upłynnić ruch na trasie WZ i poprawić bezpieczeństwo. Samochody skręcające w lewo nie będą blokować pasa ruchu przeznaczonego do jazdy na wprost.

Zadanie nie obejmuje przebudowy skrzyżowania Łęczyckiej z Curie-Skłodowskiej oraz chodnika po wschodniej stronie ulicy. Wynika to z tego, że planowana jest tam budowa ciągu pieszo-rowerowego. Ten ma połączyć się z przygotowywaną trasą w ciągu ul. Curie-Skłodowskiej. W przypadku tej inwestycji trwają prace projektowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski