Triumf obrońców tytułu. Maszewski GKM Grudziądz szczęśliwie na podium

Włókniarz Częstochowa zdobył 42 punkty i pewnie wygrał pierwszy z czterech turniejów finałowych drużynowych mistrzostw Polski juniorów na żużlu, który w środę odbył się w Ostrowie.

2. miejsce dla Motoru Lublin (35), na najniższym stopniu stopniu podium stanął Maszewski GKM Grudziądz (22). 4. lokatę zajęli gospodarze (21).

Losy trzeciej pozycji ważyły się do ostatniego wyścigu. Kacper Grzelak przez trzy okrążenia jechał przed Kacprem Łobodzińskim, ale pod koniec wyścigu... złapał gumę. Dzięki temu Maszewski GKM wyjechał z Ostrowa z trzecim miejscem.

Punkty dla GKM: Seweryn Orgacki 1 (1, 0, 0, 0, 0), Kacper Pludra 7 (2, 0, 3, 2, 0), Wiktor Rafalski 6 (1, 2, 0, 0, 3), Kacper Łobodziński 8 (1, 2, 2, 2, 1).

Drugi turniej w czwartek, 8 września w Grudziądzu. Transmisja w Motowizji.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0