Triumf Czarnych Koszul

Krystian Góralski
Wczoraj odbyły się dwa spotkania 3. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli zawodnicy Polonii Warszawa, którzy pokonali 2:1 Zagłębie Lubin.

Swoje kolejne bramki w barwach Czarnych Koszul strzelili Artur Sobiech i Euzebiusz Smolarek.

<!** reklama>Przewagę w pierwszej połowie mieli gospodarze, ale nic z tego nie wyszło. Goście oddali jeden strzał i... zdobyli bramkę. W 26. minucie Mateusz Bartczak przejął piłkę 35 metrów od bramki rywali i uderzył z woleja obok stojącego daleko przed bramką Sebastiana Przyrowskiego.

Po przerwie Polonia wzięła się za odrabianie strat i dzięki dwóm bramkom odniosła zwycięstwo i pozostała liderem tabeli niezależnie od weekendowych rozstrzygnięć.

Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:1 (0:1). 0:1 Bartczak (26), 1:1 A. Sobiech (52), 2:1 E. Smolarek (75).

W drugim wczorajszym meczu Śląsk Wrocław uległ Legii Warszawa 0:1 (0:1). Zwycięską bramkę zdobył dla przyjezdnych w 80 min. Maciej Rybus.

Dzisiaj grają: GKS Bełchatów - Ruch Chorzów (14.45), Widzew Łódź - Wisła Kraków (16), Polonia Bytom - Korona Kielce (17), Arka Gdynia - Górnik Zabrze (19.15).

W niedzielę zmierzą się: Lech Poznań - Cracovia (17) i Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok (17.15).