28 listopada 1916 roku dyrekcja kolejowa w Bydgoszczy ogłosiła, że z dniem 1 stycznia 1917 zlikwidowane zostaną na jej terenie osobne przedziały w pociągach przeznaczone dla kobiet oraz zniesione będą osobne przedziały dla podróżnych palących tytoń.
28 listopada 1926 roku sensację na ulicach Bydgoszczy wywołało grono pań, które pokazały się publicznie w nieznanych dotąd wysokich butach z cholewkami, dziś zwanymi kozakami. Były to przyjaciółki - obserwatorki pokazu mody w domu towarowym „Siuchniński i Stobiecki”, które zdecydowały się nabyć i obuć ten najświeższy „krzyk mody”, a następnie pospacerować w nim po mieście.
28 listopada 1929 roku w południe doszło do starcia grupy ok. 1500 osób bezrobotnych żądających od władz miasta pracy i maszerujących w pochodzie w kierunku ratusza - z policją na Wełnianym Rynku. Demonstrację rozpędził oddział policji konnej z szablami. Rannych zostało 10 osób.
Wielki market powstanie w Bydgoszczy. Budowa sklepu rozpoczn...
28 listopada 1938 roku władze miasta na mocy dekretu prezydenta RP definitywnie zlikwidowały działalność lóż masońskich w Bydgoszczy.
28 listopada 1946 roku do Bydgoszczy przybył z kilkudniowa wizytą minister bezpieczeństwa publicznego, Stanisław Radkiewicz, który przeprowadził odprawę szefów powiatowych urzędów bezpieczeństwa oraz spotkał się z władzami wojewódzkimi i miejskimi.
28 listopada 1954 roku po remisie z CWKS Warszawa - Gwardia Bydgoszcz utrzymała się w piłkarskiej ekstraklasie, o co toczyła zacięty bój przez wiele tygodni, balansując na krawędzi spadku.
28 listopada 1961 roku były dyrektor PP „Orbis” w Bydgoszczy został skazany przez sąd na karę czterech lat odsiadki za zdefraudowanie 49 tys. złotych, które wpłynęły w 1960 roku jako opłata za zorganizowane dla różnych środowisk bale karnawałowe w hotelu „Pod Orłem”.
28 listopada 1963 roku podczas spotkania dyrektorów szkół bydgoskich z kierownictwem PZPR i Milicji Obywatelskiej ustalono obowiązek noszenia przez wszystkich uczniów bydgoskich szkół przez cały dzień naszytej tarczy szkolnej na ubraniu oraz posiadania legitymacji z planem lekcji podstemplowanym przez szkołę. Miało to służyć zwiększeniu możliwości kontroli przebywania młodzieży na wagarach przez tzw. społeczne trójki kontrolne oraz milicję.
Tego samego dnia na liniach tramwajowych 3, 4 i 5 w Bydgoszczy zmieniono zasady kursowania wozów bez konduktora. Wozami samoobsługowymi, w których pasażerowie zobligowani byli do własnoręcznego skasowania biletu, stały się wozy motorowe, a nie przyczepy, jak to miało miejsce wcześniej.
Lista zakazanych imion w Polsce. Nie dawaj tych imion swoim ...
28 listopada 1974 roku do tragicznego wypadku doszło na ul. Kujawskiej. Na idącą chodnikiem grupę 80 uczniów Szkoły Podstawowej nr 33 na wysokości ul. Karpackiej najechał star z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, który potrącił 10 osób. Jedna uczennica zginęła na miejscu, kilka innych odniosło obrażenia. Przyczyną wypadku był zły stan techniczny pojazdu.
28 listopada 1979 roku w związku z przebudową ul. Grunwaldzkiej i likwidacją części cmentarza Starofarnego nastąpiło przeniesienie prochów z grobowca Emila Warmińskiego i jego rodziny do nowo wybudowanej krypty zlokalizowanej przy głównej alei w środkowej części cmentarza obok krypty zbudowanej dla przenoszonych wcześniej szczątków Juliana Prejsa.
28 listopada 1984 roku do Bydgoszczy przyjechała ekipa szwedzkiej telewizji, aby nakręcić film o charytatywnej działalności w naszym mieście Reginy Johansson, która od trzech lat przekazywała polskiemu społeczeństwu liczne dary. W reportażu nakręcono sceny związane z codziennym życiem mieszkańców Bydgoszczy. Film wyemitowany został w szwedzkiej TV przed świętami gwiazdkowymi.
FLESZ - Robert Kubica
źródło: TVN/x-news