Według tego zestawienia najmniej zapracowani są Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi przepracowują średnio 1356 godzin rocznie. Idąc tym tropem pracy warto szukać także w Danii - 1408, Norwegii - 1419 lub Holandii - 1433. We Francji to "już" 1514 godzin rocznie w pracy. Na którym miejscu uplasowała się Polska?
Niemcy i Meksykanie są na odmiennych biegunach tego zestawienia. Latynosi spędzają więc średnio 892 godzin rocznie w pracy więcej, niż gospodarczo rozwinięci mieszkańcy Berlina, Monachium czy Hamburga.
TOP 10 najdłużej pracujących narodowości wg danych OECD:
TOP 10 najdłużej pracujących narodowości wg danych OECD. Pol...
Trzeba mieć jednak na uwadze, że w Meksyku wpływają na to m.in. obawa o utratę pracy, luźne przepisy prawa oraz nieprzestrzeganie 48-godzinnego tygodnia pracy. W Niemczech stawia się za to na wysoki poziom wydajności. W tych okolicznościach niemiecki pracownik jest o 27 procent bardziej wydajny, niż jego odpowiednik na Wyspach Brytyjskich.
W skład Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wchodzi 35 państw, które uważa się za rozwinięte i te szybko nadrabiające gospodarcze zaległości. Polska w tej grupie jest od 1996 roku.
WIDEO: Wielki Piątek i Wigilia będą dniami wolnymi od pracy?
POLECAMY NA STREFIE BIZNESU: