Tomasz Gollob skreślony z listy kandydatów do rady miasta Grudziądza [AKTUALIZACJA]

(PA,DD)Zaktualizowano 
Tomasz Gollob został skreślony z listy kandydatów do rady miasta Grudziądza
Tomasz Gollob został skreślony z listy kandydatów do rady miasta Grudziądza Filip Kowalkowski
Dziś Sądzie Rejonowym w Grudziądzu zapadła decyzja: Tomasz Gollob został skreślony z rejestru wyborców Grudziądza. Tym samym nie może kandydować do rady miasta Grudziądza. Startował z komitetu "Łączy nas Grudziądz" Marka Sikory.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Grudziądzu, po tym jak prezydent Robert Malinowski odrzucił sprzeciw wyborczy Liliany Tomaszewskiej, która poddawała w wątpliwość fakt stałego zamieszkania Tomasza Golloba w naszym mieście. Twierdziła bowiem, że centrum życiowe sportowca znajduje się w Bydgoszczy, a z Grudziądzem łączy go jedynie sport. Gdy włodarz nie uwzględnił „reklamacji” pani Liliany o rozstrzygnięcie w trybie wyborczym zwróciła się do sądu.
To w połowie września prezydent Malinowski wpisał żużlowca do rejestru wyborców. Niedługo po tym, okazało się że jest on kandydatem na radnego komitetu „Łączy nas Grudziądz” Marka Sikory.

TU O TYM PISALIŚMY: Tomasz Gollob chce kandydować na radnego Grudziądza. Jest sprzeciw!

W odpowiedzi na sprzeciw Liliany Tomaszewskiej, prezydent podał m.in. argumenty: deklarację Golloba, że stale zamieszkuje w Grudziądzu (adres w Tarpnie) i oświadczenie właściciela nieruchomości, który potwierdził, że użyczył w najem Tomaszowi Gollobowi część mieszkania, a pobyt w nim ma stały charakter i związany jest z prowadzoną przez sportowca firmą. I to do grudziądzkiej „skarbówki” oraz ZUS-u wpływają podatki i składki Golloba.

Od wyroku już nie ma odwołania

Posiedzenie sądu odbyło się dziś (czwartek). Było niejawne.
Sędzia Andrzej Antkiewicz, wiceprezes Sądu Rejonowego w Grudziądzu informuje o rozstrzygnięciu sprawy: - Sąd postanowił uwzględnić reklamację Liliany Tomaszewskiej oraz zmienić decyzję prezydenta Roberta Malinowskiego i odmówić wpisania Tomasza Golloba do rejestru wyborców.

W uzasadnieniu sąd podaje m.in. że prezydent nie zweryfikował deklaracji Golloba o stałym zamieszkiwaniu. Włodarz miasta mógł np. przeprowadzić wywiad z sąsiadami, poprosić o przedstawienie rachunków za czynsz, media w mieszkaniu.
Ponadto sąd zaznaczył, że z samego faktu prowadzenia przez żużlowca działalności gospodarczej (od dwóch lat) na terenie Grudziądza, nie wynika że zamieszkuje on tu na stałe.

Kandydat na prezydenta: Brzydzimy się takimi metodami

Marek Sikora, kandydat na prezydenta Grudziądza z komitetu „Łączy nas Grudziądz”:- Rozmawiałem z Tomaszem Gollobem i jest mu po prostu przykro, gdyż od wielu lat jest związany z Grudziądzem i jeszcze bardziej chciał się zaangażować w sprawy miasta. Sąd oparł się tylko na dowodach z doniesień medialnych, że Tomasz Gollob mieszka w Bydgoszczy.

Sikora dodaje: - Reklamację do rejestru wyborców złożyła pani, która nie wypowiada się czystą polszczyzną, jest pochodzenia rosyjskiego, mieszka w Grudziądzu od kilkunastu lat. Reklamację jednak napisała w czystym języku polskim, prawniczym. Miałem okazję z nią rozmawiać i mówiła, że sama to napisała. Nie chce mi się w to wierzyć. W mojej ocenie pani została użyta jako „ narzędzie”. Zrobiła to konkurencja, inspirowana przez radnych z tego samego okręgu, z którego startowałby Tomasz Gollob. (okręg 4: Rządz, Mniszek, Strzemięcin i os. Chełmińskie). Jesteśmy komitetem bezpartyjnym i brzydzimy się takimi metodami działań.

Łukasz Ernestowicz, kandydat na radnego z komitetu "Łączy nas Grudziądz" Marka Sikory: - Tomasz Gollob zawsze wypowiadał się pozytywnie o Grudziądzu i żałujemy, że grudziądzanka i osoby, które - jak domniemujemy - ją inspirowały, o Tomaszu Gollobie nie wypowiedziały się pozytywnie zgłaszając ten protest. Szkoda... Tomasz Gollob już zaangażował się w naszą działalność, mieliśmy wspaniałe plany. Z prawnego punktu widzenia wyrok jest sprawiedliwy, ale w całym kontekście nie jest sprawiedliwy gdyż jest więcej kandydatów w Grudziądzu, którzy nie mieszkają na terenie miasta, a są na listach do rady miejskiej. Ich udział w wyborach nie został oprotestowany.

Marek Sikora odniósł się także do argumentu sądu, który podkreślił że to prezydent Grudziądza wpisując Golloba do rejestru wyborców, nie zweryfikował jego deklaracji o zamieszkiwaniu na stałe. - Prezydent nie zrobił wywiadu z sąsiadami ponieważ pracujemy w trybie wyborczym i jest on bardzo okrojony czasowo. W jaki sposób prezydent miałby go przeprowadzić? Ma chodzić do kościoła i pytać ludzi czy Tomasz Gollob zamieszkuje tu czy nie? Było to po prostu niewykonalne - kwituje Marek Sikora.

Mieszkanka Grudziądza: - Nikt za mną nie stał!

Liliana Tomaszewska, która wniosła sprzeciw wyborczy zaznacza: - Wierzyłam w sprawiedliwość polskich sądów. Moje argumenty były bardzo mocne. Jednocześnie chcę powiedzieć, że nieprawdą jest by stały za mną inne komitety wyborcze. Działałam zgodnie ze swoim sumieniem i wiedzą.

Wideo

Materiał oryginalny: Tomasz Gollob skreślony z listy kandydatów do rady miasta Grudziądza [AKTUALIZACJA] - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 18

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
B
B
W dniu 04.10.2018 o 23:24, Kujawiak napisał:

A czego ta ruska szuka w Polsce.won do siebie na stepy


Glos PRYMITYWNEGO patrioty. Mam nadzieje ze ta pani nie czyta tych wypocin a jak juz to nie ma co sie przejmować wpisem PROSTAKA
zgłoś
J
Janusz R

512 161 498 podaję numer do CBA.Pewny :ph34r:

zgłoś
r
roman

Dosyc panowania Sikory P. Malinowski byl zwyklym nieudacznikiemSadze ze pomalu i te sprawy rozliczymy. na smyczy Sikory.Golob jest czlowiekiem ktoremu trzeba pamagac a nie mieszac w glowie .Proponuje jeszcze CBA aby rozliczyc parkomaty i inne podlegle urzedowi miejskiemu instytucje. oraz zasady nabycia dzialek przez niktore osoby.

zgłoś
K
Krzyżak
W dniu 05.10.2018 o 08:34, gość napisał:

Grudziądz i Pomorze aż się pokichałem ze śmiechu, idioto. Początkowo Grudziądz stanowił część ziemi mazowieckiej. Później siedziba komturii krzyżackiej. Następnie jako część ziemi chełmińskiej stanowił tzw Prusy Królewskie. Po rozbiorach jako Prusy Zachodnie dotrwał tak do odzyskania niepodległości . I wtedy tylko z tego powodu że Gdańsk był wolnym miastem a Gdynia była jeszcze wsią włączony jak cala ziemia ziemia chełmińska z takimi pomorskimi miastami jak Tczew, Wejherowo, Starogard Gdański do nowo powstałego województwa Pomorskiego ze stolicą w największym miescie czyli Toruniu. Ale Grudziadzanie to idioci z kompleksami i wmawiają sobie Pomorze do którego etnograficznie i historycznie nigdy nie należeli. Grudziądz to Ziemia Chełmińska baranie po grudziądzkiej zawodówce. A poza tym nie pochodzę ani z Kujaw ani z Bydgoszczy

Dziękuję. Właśnie udowodniłeś 700 lat naszej wspólnej pomorskiej historii. Zmieniające się nazwy, które wymieniłeś dotyczą ziemi między Toruniem a Władysławowem. Zmieniały się czasy, nazwy, właściciele ale przez te wszystkie lata byliśmy jednym regionem.Grudziądz przez kilkaset lat był siedzibą sejmiku generalnego gdzie zjeżdżali się posłowie z całych Prus Królewskich.Region miał autonomię, własną monetę nota bene bitą w Toruniu. Więc z szacunku do historii nie śmiej się z tego.Jedno jest pewne. To do Kujaw nie należeliśmy NIGDY. Ziemia Chełmińska jest częścią Pomorza Nadwiślańskiego. Nie zmienisz tego.Jeśli nie jesteś z Kujaw to po co się podpisujesz jako Kujawiak. I nie mów, że grudziądzanie to idioci. Nie mierz wszystkich swoją miarą. Przeczytaj jeszcze raz swoje wypociny bo wynika z nich, że Tczew, Wejherowo i Starogard są częścią Ziemi Chełmińskiej i że ową ziemię przyłączono do woj.pomorskiego tylko dlatego, że Gdańsk był Wolnym Miastem. Z tego powodu właśnie Toruń został stolicą Pomorza bo był największym po Gdańsku POMORSKIM miastem. Kończę dyskusję bo nie o tym jest założony temat.
zgłoś
g
gość
W dniu 04.10.2018 o 23:38, pani napisał:

brawo P.Liliana za odwage i wygrana a pan Golob niech sie zajmnie rechabilitacja

  paszoł won do siebie ruska trollico

zgłoś
g
gość
W dniu 05.10.2018 o 07:13, Pomorzak napisał:

A czegoKujawiak szuka na Pomorzu. Won do siebie na Kujawy.

 

Grudziądz i Pomorze aż się pokichałem ze śmiechu, idioto. Początkowo Grudziądz stanowił część  ziemi mazowieckiej. Później siedziba komturii krzyżackiej. Następnie jako część ziemi chełmińskiej stanowił tzw Prusy Królewskie. Po rozbiorach jako Prusy Zachodnie  dotrwał tak do odzyskania niepodległości . I wtedy tylko z tego powodu że Gdańsk był wolnym miastem a Gdynia była jeszcze wsią włączony jak cala ziemia ziemia chełmińska z takimi pomorskimi miastami jak Tczew, Wejherowo, Starogard Gdański do nowo powstałego województwa Pomorskiego ze stolicą w największym miescie czyli Toruniu. Ale Grudziadzanie to idioci z kompleksami i wmawiają sobie Pomorze do którego etnograficznie i historycznie nigdy nie należeli. Grudziądz to Ziemia Chełmińska baranie po grudziądzkiej zawodówce. A poza tym  nie pochodzę ani z Kujaw ani z Bydgoszczy

zgłoś
g
gkm
W dniu 04.10.2018 o 23:38, pani napisał:

brawo P.Liliana za odwage i wygrana a pan Golob niech sie zajmnie rechabilitac

 

Paszoł won ruski trollu

zgłoś
A
Arti

Z całym szacunkiem dla Tomka Gollob, nie trzeba być radnym żeby się udzielać dla sportu w naszym mieście. Jeżeli radni będą potrzebować jego rady myślę że zawsze im doradzi. A Sikora próbuje sobie zbierać punkty u wyborców zasługa Tomka. Tomek nie daj się bo Sikora ma cie gdzieś jemu chodzi tylko o głosy.

zgłoś
A
Arti

Z całym szacunkiem dla Tomka Gollob, nie trzeba być radnym żeby się udzielać dla sportu w naszym mieście. Jeżeli radni będą potrzebować jego rady myślę że zawsze im doradzi. A Sikora próbuje sobie zbierać punkty u wyborców zasługa Tomka. Tomek nie daj się bo Sikora ma cie gdzieś jemu chodzi tylko o głosy.

zgłoś
P
Pomorzak
W dniu 04.10.2018 o 23:24, Kujawiak napisał:

A czego ta ruska szuka w Polsce.won do siebie na stepy

A czegoKujawiak szuka na Pomorzu. Won do siebie na Kujawy.
zgłoś
G
Gość

Sikora jesteś żenujący. Mam nadzieje, że po tych wyborach zostanie raz na zawsze polityka wybita z twojej głowy. Wstyd! !!!!!!

zgłoś
J
Ja

Ty się lepiej zajmij ortografią. Żenada.

zgłoś
p
pani

brawo P.Liliana za odwage i wygrana a pan Golob niech sie zajmnie rechabilitacja

zgłoś
K
Kujawiak

A czego ta ruska szuka w Polsce.won do siebie na stepy

zgłoś
k
krysia

Brawo dla Pani Liliana za odwagę powiedzenia głośno tego, o czym mówi wielu mieszkańców. Wypowiedź pana Sikory, poniżej krytyki.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3