Technologia dała gola Francji. Boniek na boisku

Redakcja
Technologia goal-line nie pozostawiła złudzeń, że padł gol
Francja pokonała Honduras 3:0 w meczu grupy E piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii.

Francuzi mieli przygniatającą przewagę. Od 45. minuty grali z przewagą jednego zawodnika (czerwona kartka dla Palaciosa).

W 48. minucie piłka po strzale Benzemy trafiła w słupek i wychodziła w pole. Nie popisał się interweniujący bramkarz Hondurasu, który sam wrzucił ją do bramki. Początkowo nie było wiadomo, czy futbolówka przekroczyła całym obwodem linię i po raz pierwszy skorzystano z technologii goal-line. Zapis nie pozostawił wątpliwości, że padł gol.

W drugiej połowie na boisko wszedł Oscar Boniek Garcia. Zawodnik Hondurasu zawdzięcza drugie imię fascynacją ojca występami Zbigniewa Bońka.

Honduras pozostaje bez zwycięstwa w historii swoich występów na mundialu (wczoraj grali siódme spotkanie na mistrzostwach).

Francja - Honduras 3:0 (1:0)