Miasto na rewitalizację planuje wydać 3,57 mln zł. Na inwestycję pozyskało w 2023 roku środki z budżetu państwa z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Chęć realizacji zadania zgłosiły cztery firmy. Trzy z nich zadeklarowały 7-letni okres odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady, a ostatnia (najdroższa oferta) 5-letni. Oferty wyglądają następująco:
- Nawadnianie Ogrodów Adam Wiśniewski – ok. 3,28 mln zł;
- KOR-POL Invest – ok. 3,86 mln zł;
- Firma Budowlano-Drogowa Prasbet – 5,2 mln zł;
- Czill – ok. 5,53 mln zł.
Jak informowało miasto, gdy startował przetarg, roboty budowlane będą polegały m.in. na:
- wykonaniu nowych ścieżek o nawierzchni mineralnej oraz fragmentów ścieżek o nawierzchni z kostki granitowej (powstanie m.in. brakujący chodnik wzdłuż ul. Mennica przy Domu Wyczółkowskiego);
- odbudowie ścieżek rowerowych o nawierzchni przepuszczalnej mineralno-epoksydowej;
- modernizacji podestów z desek kompozytowych i naturalnych;
- modernizacji i częściowej wymianie nawierzchni cieku wodnego stanowiącego odtworzenie historycznego przebiegu tzw. „Międzywodzia” wraz z balustradami i ławkami;
- uzupełnieniu zieleni rabatowej wraz z wykonaniem instalacji i infrastruktury dla nawadniania zieleni;
- uzupełnieniu, przebudowie oraz wykonaniu, dostawie i montażu nowych elementów małej architektury ogrodowej i wypoczynkowej.
Całość, podzielona na II etapy, ma być wykonana w ciągu 13 miesięcy od momentu podpisania umowy. Aktualnie trwa analizowanie ofert, które wpłynęły w postępowaniu przetargowym.

Wideo