Szubińscy licealiści obronili tytuł mistrzów

Iwona Matusiak
Licealiści obronili ubiegłoroczny tytuł mistrzów i będą reprezentować gminę na mistrzostwach powiatu Nadesłane LO Szubin
W sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin w Koszykówce Chłopców.

Do zawodów stanęły trzy drużyny: Technikum Logistyczne Kołaczkowo, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Szubin i drużyna gospodarzy I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu koszykarze z szubińskiego ogólniaka wygrali 40:23 z TL Kołaczkowo (kwarty: 8:8, 14:2, 8:4, 10:9), w kolejnym spotkaniu TL Kołaczkowo wygrało 25:10 (w kwartach 6:4, 2:0, 6:0 i 11:6). W ostatnim meczu LO Szubin pokonało wysoko, bo 55:14, drużynę ZSP Szubin (w kwartach: 20:7, 13:2, 9:5 i 13:0).
Tym samym pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna koszykarzy z I LO w Szubinie, drugie miejsce wywalczyło Technikum Logistyczne w Kołaczkowie, a trzecie uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie. Mecze sędziował Adam Kulczyk.
Drużyna gospodarzy zagrała w składzie: Filip Półtorak, Gracjan Olszewski, Przemysław Pawlak, Konrad Kujawski, Mateusz Czubaj, Jakub Kwaśniewski, Michał Ksit, Piotr Zmudziński, Patryk Milde, Bartek Świątkowski. Opiekunem była Małgorzata Pingot.