https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Świąteczna pomoc od FRoSTY. Bydgoska firma wspiera m.in. szpitale i potrzebujących

(AS)
Opracowanie:
Firma FRoSTA wspiera regularnie bydgoskie szpitale, m.in. przekazując elektrokardiografy dla szpitala dziecięcego
Firma FRoSTA wspiera regularnie bydgoskie szpitale, m.in. przekazując elektrokardiografy dla szpitala dziecięcego Materiały Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy
Okres świąteczny to tradycyjnie czas, który sprzyja dzieleniu się dobrem. Wiele inicjatyw wspiera bydgoska firma FRoSTA, m.in. dzięki niej wznowiono wydawanie ciepłych posiłków w Dobrodzielni Wisła Stary Fordon, a małych pacjentów Szpitala Uniwersyteckiego odwiedził Doktor Clown.

Dobrodzielnia to miejsce, które od lat wspiera osoby potrzebujące, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Mieszkańcy Bydgoszczy przynoszą zarówno produkty spożywcze, nowe towary przemysłowe, czy ubrania zarówno dla dzieci i dorosłych.

W miesiącach zimowych dodatkowo uruchamiany jest punkt wydawania ciepłych posiłków, który powstał we współpracy Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu i Zrzeszenia Harcerskiego Piąta.PL. Od listopada co piątek harcerze jako wolontariusze przygotowują ciepłe dania na bazie produktów przekazanych bezpłatnie przez FRoSTĘ.

Posiłki wigilijne zawiozą do domu

- Ciepłe posiłki są tym, czego podczas trudnej, zimowej aury szczególnie potrzebują osoby chore, samotne czy takie, których nie stać na samodzielne przygotowanie pełnowartościowych dań. W zbliżającym się świątecznym okresie najbardziej potrzebujący będą otrzymywać posiłki wigilijne do domu. Cieszymy się, że możemy pomagać w ten sposób i zachęcamy bydgoszczan do włączenia się do akcji - mówi Ireneusz Krugły, przedstawiciel Zrzeszenia Harcerskiego Piąta.PL.

Wyjątkowe wsparcie wykazała pani Iwona Szwocha, mieszkanka Bydgoszczy, która wykonała ciepłe, szaliki i skarpety, które trafią do najbardziej potrzebujących.

Wsparcie dla dzieci i rodziców

W listopadzie w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza na oddziale pediatrycznym, dzięki współpracy Fundacji Dr Clown i zaangażowaniu lokalnych organizacji, powstał kolorowy kącik zabaw, wyposażony w książki, klocki, gry oraz interaktywny warzywno-owocowy stragan.

Wiele radości przyniosły dzieciom przedświąteczne odwiedziny Doktorów Claunów, podczas których zorganizowano warsztaty plastyczne, wspólne malowanie warzyw oraz magiczne przedstawienie „Na straganie”. Dzieci otrzymały również prezenty, wśród których znalazły się: przytulanki, kocyki, sensoryczne książeczki, grzechotki i gryzaczki.

Nie zapomniano również o rodzicach. Już wkrótce na oddziale pojawi się 8 nowych łóżek, zapewniających komfortowy odpoczynek i możliwość regeneracji.

Współpraca FRoSTY z Bankami Żywności

- Fundacja Dr Clown i jej misja niesienia radości najmłodszym pacjentom jest nam szczególnie bliska. Wspieramy tę inicjatywę już od pięciu lat, bo wierzymy, że każde działanie, które zmienia szpitalne oddziały na bardziej przyjazne i kolorowe, przynosi ogromne dobro. Cieszymy się, że w tym roku mogliśmy wspomóc zarówno wizyty świąteczne Doktorów Clownów, jak i powstanie kącika zabaw, który zapewnia dzieciom chwile radości w trudnym czasie leczenia - mówi Aleksandra Wysocka, dyrektor ds. marketingu FRoSTY na Polskę i Europę Centralno-Wschodnią.

W tym roku FRoSTA podjęła w regionie również działania na rzecz przeciwdziałania marnowania żywności i wsparcia osób zmagających się z trudnościami materialnym. Dzięki współpracy z Bankami Żywności, ponad 7,5 tony produktów spożywczych marki FRoSTA trafiło do osób w potrzebie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski