https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Bydgoszczy rozstrzygnięto konkurs na Wolontariusza Roku 2024. Oto laureaci

Paweł Kaniak
Opracowanie:
Gala bydgoskiego Wolontariusza Roku 2024 odbyła się 5 grudnia w Teatrze Kameralnym
Gala bydgoskiego Wolontariusza Roku 2024 odbyła się 5 grudnia w Teatrze Kameralnym Robert Sawicki / Urząd Miasta Bydgoszczy
5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji na uroczystej gali w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy wręczone zostały nagrody w konkursie na bydgoskiego Wolontariusza Roku 2024.

"Wolontariuszka, wolontariusz to osoba, która ma wielkie serce, empatię. Widzi potrzebę innego człowieka i daje z siebie bardzo wiele, nie oczekując niczego w zamian. Jesteśmy niezbędni w różnych sytuacjach. Wiem, że działacie w różnych dziedzinach, widzicie potrzeby osób wokół siebie. Dziękuję Wam za to poświęcenie, za energię, czas, zaangażowanie. I proszę o więcej, bo mieszkanki i mieszkańcy Bydgoszczy bardzo wolontariuszy potrzebują. Gratuluję wszystkim osobom zgłoszonym do konkursu. Życzę, by Wasza działalność przyniosła Wam jak najwięcej radości i satysfakcji" - mówiła podczas gali zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz.

Jak informuje w komunikacie Urząd Miasta Bydgoszczy, w tym roku nagrody przyznane zostały w pięciu kategoriach: wolontariat dziecięcy, wolontariat młodzieżowy, wolontariat dorosły, wolontariat grupowy, osoba opiekująca się wolontariatem.

  • Wolontariat dziecięcy. Laureatem został Jakub Kunek. Od kilku lat działa jako wolontariusz podczas pikników charytatywnych. W przebraniu maskotki odwiedza małych pacjentów m.in. onkologii. Jako uczeń Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy z własnej inicjatywy odwiedził pacjentów onkologii w Klinice onkologii i hematologii w Juraszu, by zaśpiewać i zagrać im kolędy.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Wojciech Bączyński.

  • Wolontariat młodzieżowy.Laureatem został Kacper Kalewski. Zaangażowany w działalność Świetlicy Środowiskowej "Narnia" jako wolontariusz odpowiedzialny m.in. za przygotowywanie posiłków. Współprowadzi zajęcia dla dzieci i pomaga podczas pikników charytatywnych.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Aurelia Bruzdewicz.

  • Wolontariat dorosły. Laureatką została Justyna Gotowicz. Kojarzona jest w całym regionie przede wszystkim z zaangażowania w organizację transportów humanitarnych. Ich liczba wynosi 17 z czego większość to pomoc humanitarna w tereny przyfrontowe dla domów dziecka, szpitali, wojska oraz polskich medyków bojowych z Fundacji w Międzyczasie. Stworzyła także autorskiej spotkania z dziećmi dotyczące pomocy humanitarnej w bydgoskich szkołach. Była także koordynatorką lokalną akcji Szlachetna Paczka.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Magdalena Lewandowska.

  • Opiekun wolontariatu. Laureatką została Małgorzata Kunicka. Od 2000 r. opiekuje się wolontariuszami WOŚP. Młodzież pod opieką Małgorzaty Kunickiej uczestniczy w przeróżnych festynach rodzinnych na terenie miasta i w akcjach charytatywnych. Małgorzata Kunicka systematycznie współpracuje z Hospicjum im. Ks. Popiełuszki i Bydgoskim Ośrodkiem Rehabilitacji i Terapii Uzależnień „BORPĄ” oraz SZTABEM WOŚP, z PCK, Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, Państwową Inspekcją Sanitarną.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Martyna Ditbrener.

  • Wolontariat grupowy.Laureatem została Fundacja Dr Clown. Wolontariusze fundacji to osoby, które udowadniają, że aby nieść wsparcie dzieciom przebywającym w bydgoskich szpitalach trzeba mieć w sobie ogromne pokłady dobra, empatii, zrozumienia, otwartości i odwagi.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Fundacja Teraz Wy.

Podczas gali przyznano również specjalne wyróżnienie Przewodniczącej Rady Miasta Moniki Matowskiej. Otrzymało je Stowarzyszenie Siła Otwartych Serc.

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, czyli obchodzone corocznie święto wolontariuszy i organizacji, które zajmują się wolontariatem na całym świecie. Zostało ustanowione 17 grudnia 1985 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem święta jest między innym uznanie i docenienie wysiłków osób zaangażowanych w działania dla innych oraz pokazanie społeczeństwu, jak duży jest ich wkład w rozwój społeczny na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Jest to również okazja do promowania wolontariatu oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski