Strzelcy Zawiszy wygrali Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży

Sławomir Kabat
Takiego sukcesu strzelcy Zawiszy nie notowali od wielu lat. W klasyfikacji drużynowej wygrali ze Śląskiem Wrocław, a indywidualnie zdobyli 7 medali.

<!** Image 2 align=right alt="Image 193967" sub="Bydgoszczanki w komplecie na podium w karabinie sportowym (3x20 strzałów) [Fot.: Nadesłane]">W konkurencji karabinu sportowego 3x20 strzałów zajęliśmy pierwsze trzy miejsca: złoty medal Aleksandra Rycerz (trener Ireneusz Stachowski) - 568 pkt, srebro Aneta Stankiewicz (trener Tadeusz Czerwiński) - 563, brąz podopieczna Adama Graduszewskiego Klaudia Tomaszewska - 562.

Andrzej Zalski (trener Wojciech Kulmatycki) ustanowił medalowy rekord. W dwóch kolejnych finałach OOM (w Krakowie i poprzedniej w Warszawie) zdobył komplet złotych medali - dwa medale złote w 2012 r. w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 strzałów (573) oraz pistoletu szybkostrzelnego 2x30 strzałów (574).

W pistolecie pneumatycznym - kolejny rekord aż 10 zawodniczek z Zawiszy zdołało się zakwalifikować do finału tej konkurencji. Oli Tyburek zabrakło jednego punktu do medalu (373) - 4. miejsce.

Ola Rycerz zdobyła swój drugi medal w konkurencji karabinu sportowego 60 strzałów leżąc - 586. Swój pierwszy złoty krążek wywalczył Piotr Frieske w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc - 581. Wprawił tym wszystkich w takie same zadowolenie co zaskoczenie. <!** reklama>

Zawisza zdobył siedem medali: cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy. W ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży zdobyliśmy 115 punktów.

Sukces bydgoszczan to wypadkowa wspólnej pracy zawodników i trenerów, poparta doskonałą współpracą w tym roku i w latach ubiegłych ze sportowym Gimnazjum nr 8 w Bydgoszczy. (SK)