Srebro drużynowo, srebro indywidualnie

redex (kk)
Srebrna drużyna z Gdańska. Od lewej stoją: Szymon Pichałcz, Jakub Kozłowski (trener), Szymon Mlicki, Filip Koguc. Przed trenerem Piotr Rogacki Radosław Pichłacz
W weekend w Gdańsku odbyły się turniej o Puchar Rajców Gdańskich. Drużynowo i indywidualnie szermierze z bydgoskiego MDK-5 stanęli na pudle.

W sobotę w turnieju indywidualnym srebrny medal zdobył Szymon Mlicki. W finale Szymon przegrał z zawodnikiem gospodarzy, Adamem Podralskim. Do ćwierćfinałów awansowało aż 4 zawodników MDKu. Oprócz Szymona, w najlepszej ósemce turnieju znaleźli się: Filip Koguc(5), Szymon Pichłacz(6) oraz Igor Bołdziło(7). Dobry występ zanotowali również inni zawodnicy MDKu. Kamil Tomeczek z wolnym losem wszedł do 32 ale kolejną walkę niestety przegrał. W 32 znalazły się również Zosia Borzyszkowska(2) oraz Jagoda Olszówka(31). Udany debiut na zawodach zanotowała Pola Pawelec, która wygrała na etapie grupowym trzy walki z sześciu.

Pozostałe miejsca naszych zawodników:
34. Pola Pawelec (kat. dzieci)
44. Maria Waligórska (kat.młodzik)
22. Tymon Kowalski (kat.dzieci)
24. Karol Kulski (kat.młodzik)
33. Piotr Rogacki (kat.młodzik)

W niedziele odbył się turniej drużynowy. UKS MDK 5 Bydgoszcz wystawił tylko jeden zespół we florecie chłopców. Drużyna MDK-u w ćwierćfinale pokonała UKS Atena VI Gdańsk 36:9. W półfinale zwyciężyła z II zespołem UKS Atena 36:7. W finale, zespół z Bydgoszczy przegrał z UKS Atena I Gdańsk 25:36. Tak więc do Bydgoszczy wróciliśmy z dwoma srebrnymi medalami.