Bydgoscy szermierze mistrzami Polski drużynowo i indywidualnie

redmdk
Igor Bołdziło zdobył indywidualnie mistrzostwo Polski we florecie. Bydgoski szermierz jest podwójnie złoty. Wywalczył mistrzostwo Polski z drużyną. Trzecie miejsce wywalczył Szymon Mlicki, który zdobył złoto z drużyną Robert Bołdziło
To historyczny sukces szermierzy z MDK 5 w Bydgoszczy. Igor Bołdziło został mistrzem Polski we florecie podczas Mistrzostw Polski do lat 14, które rozegrane zostały w weekend we Wrocławiu. Ze złotem wróciła również drużyna męska.

Historyczny sukces młodych szermierzy z Bydgoszczy - są najlepsi w Polsce!
Floreciści UKS MDK5 z bydgoskiego Fordonu wygrali indywidualnie i drużynowo Mistrzostwa Polski Młodzików.
W dniach 11-12 czerwca we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików we florecie.

Robert Bołdziło

Igor i Szymon na podium

W sobotę szermierze startowali indywidualnie. Najlepiej zaprezentował się Igor Bołdziło, który był tego dnia poza zasięgiem reszty zawodników. Igor wygrał wszystkie walki zarówno w eliminacji grupowej jak i bezpośredniej, zakończył turniej z tytułem Mistrza Polski. Z dobrej strony pokazał się również jego kolega klubowy Szymon Mlicki, który w dramatycznej walce ćwierćfinałowej, na 11 sekund przed końcem walki przegrywał dwoma trafieniami, zdołał wygrać w doliczonym czasie i ostatecznie zakończyć turniej z brązowym medalem.
Floret chłopców indywidualnie: startowało 96 zawodników
1. Bołdziło Igor UKS MDK 5 Bydgoszcz
2. Podralski Adam UKS Atena Gdańsk
3. Mlicki Szymon UKS MDK 5 Bydgoszcz, Haładuda Kacper MKS Kusy Szczecin

Złoto dla drużyny

W niedzielę rozegrano turniej drużynowy. Pierwsza drużyna UKS MDK 5 Bydgoszcz w składzie ( Mlicki Szymon, Bołdziło Igor, Koguc Filip i Pichłacz Szymon) przed turniejem rozstawiona była z pierwszym numerem. Chłopaki w 1/8 mieli komfort "wolnego losu", w ćwierćfinale pokonali drugą drużynę UKS Atena Gdańsk, w półfinale gładko pokonali drużynę MKS Kusy Szczecin. W finale tak jak przed rokiem spotkały się drużyny z Gdańska i Bydgoszczy. Tym razem floreciści z UKS MDK 5 zdołali zrewanżować się swoim rywalom z Gdańska i wygrali rezultatem 36:25.

Jest to największy sukces w historii bydgoskiego klubu.
Trenerami naszych Mistrzów są: Jakub Kozłowski i Adrian Przednowek
Floret chłopców drużynowo: startowało 15 drużyn
1. UKS MDK 5 Bydgoszcz I (Szymon Mlicki, Igor Bołdziło, Filip Koguc, Szymon Pichłacz)