https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sprzedaż gmachu kolei przy Dworcowej - strzał w stopę? [komentarz]

Jarosław Reszka
Co się znajdzie wewnątrz tego gmachu, wciąż nie wiadomo
Co się znajdzie wewnątrz tego gmachu, wciąż nie wiadomo Dariusz Bloch
W roku ubiegłym, podobnie jak dwa lata temu, utrzymanie wielkiego gmaszyska, dawnej dyrekcji kolei, zbudowanego jeszcze przez Prusaków przy ulicy Dworcowej 63, kosztowało miasto dobrze ponad pół miliona złotych. Piszę w czasie przeszłym, bo od jesieni tego roku budynek ów ma nowego, prywatnego właściciela.

Nie wszystkim przypadła do gustu ta transakcja. W mediach społecznościowych do dziś pojawiają się komentarze na temat tego dealu. Niektórzy uważają sprzedaż jednego z najpiękniejszych zabytków biznesmenowi z Poznania za grzech śmiertelny gospodarzy ratusza. Może oskarżyciele trochę złagodzą swój osąd, gdy porównają roczne wydatki na utrzymanie gmachu z ceną za niego, którą udało się utargować przy którymś z kolei podejściu. Ta kwota - przypominam - to niespełna siedem milionów. Mniej więcej tyle zatem, ile na utrzymanie budynku trzeba wydać przez 10 lat. Rozwijając tę myśl - gdyby miasto jeszcze przez dekadę miało utrzymywać tę rzeczywiście piękną nieruchomość, to z biznesowego punktu widzenia bardziej opłacałoby się ją rozebrać, a sprzedać tylko piękną cegłę.

Na szczęście pieniądz nie całkiem jeszcze rządzi światem. Niemniej i mnie zmartwiło uparte milczenie Grupy Konkret, nabywcy gmachu przy Dworcowej 63. W listopadzie dwa razy prosiliśmy przedstawicielkę tej firmy, córkę właściciela, o choć ogólny zarys biznesplanu dla tego miejsca. I nic, cisza...

Aktualizacja

Po opublikowaniu komentarza otrzymaliśmy od Pauliny Prusieckiej, dyrektor marketingu i członka zarządu Grupy Konkret, odpowiedź, w której przypomniała swoje słowa z listopada tego roku:
"Trwają prace nad koncepcją i szczegółowym master planem dla gmachu przy ul. Dworcowej 63 w Bydgoszczy. Na ten moment nie dysponujemy szczegółowym biznesplanem, obecnie powstanie koncepcja kreatywna rewitalizacji".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pozostałe

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Łatwo przewidzieć co będzie, znajdą powód by wyburzyć zabytek i pobudować nowoczesny apartamentowiec. Tego już za dużo w Bydgoszczy za panowania Bruskiego, tym przypadkiem i wielu innym powinny się przyjżeć odpowiednie służby.
G
Gość
Moim zdaniem, to wszystko, to machloja jakaś Bruskiego. Bruski niby "podarował" budynek kolei na Wydział Stomatologii Collegium Medicum, ale wcześniej szybciutko podpisał umowę ze spółką medyczną na komercyjne wynajmowanie dużej części pomieszczeń budynku. Kto uczciwy tak robi?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski