Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spacer rozpoznawczy

kid
- To nie jest droga zabawka, tylko projekt, który ma realny wymiar użytkowy – przekonuje Rafał Bruski, wojewoda kujawsko - pomorski.

- To nie jest droga zabawka, tylko projekt, który ma realny wymiar użytkowy – przekonuje Rafał Bruski, wojewoda kujawsko - pomorski.

<!** Image 2 alt="Image 158508" sub="Wirtualny spacer po Urzędzie Wojewódzkim w oknie przeglądarki">Od wczoraj możemy wirtualnie przejść się po korytarzach wszystkich trzech budynków Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Program „Wirtualny Spacer” ma zaoszczędzić petentom czas i trochę nerwów. Jest to prezentacja zbudowana z panoramicznych zdjęć. Powstaje przez wykonanie serii zdjęć wokół ustalonego punktu i nałożenie ich na sferę. Użytkownik podczas spaceru porusza się między takimi punktami.

Do wirtualnych drzwi i powitania wojewody Rafała Bruskiego prowadzi internautów odnośnik „Wirtualny Spacer” umieszczony na stronie internetowej urzędu: www.bydgoszcz.uw.gov.pl. Za drzwiami mamy do wyboru trzy budynki do zwiedzenia (A, B, C przy ul. Jagiellońskiej i ul. Konarskiego), przy czym oprócz urzędu mieści się w nich również 25 innych instytucji, m.in.: Kuratorium Oświaty, Urząd Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy, Federacja Konsumentów i Urząd Statystyczny.

- W jednym momencie po naszych korytarzach chodzi nawet 500 petentów. „Wirtualny Spacer” umożliwi wszystkim zapoznanie się z wnętrzem budynków, dzięki czemu na miejscu nie będą już błądzić. Rozwiązanie jest również dużym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych, które mogą odtąd zaplanować wygodną dla siebie trasę. To nie jest droga zabawka, tylko projekt, który ma realny wymiar użytkowy - przekonuje Rafał Bruski, wojewoda kujawsko - pomorski.

<!** reklama>Wystarczy podążać za czerwoną strzałką, aby móc przejść do konkretnego pokoju. Po drodze można zerknąć na tablice informacyjne i ustalić numer szukanego pokoju. Wirtualny spacer nie pozwoli nam zajrzeć do każdego pomieszczenia, a jedynie tam, gdzie umożliwili to jego twórcy.

W projekcie czeka też dodatkowa niespodzianka - widok czterech stron Bydgoszczy.

- Kamery zamieszczone są na szczycie najwyższego wieżowca w mieście (przy ul. Konarskiego). W czasie rzeczywistym możemy zobaczyć, czy na parkingu przed urzędem są jakieś wolne miejsca i czy ul. Jagiellońska jest przejezdna. Widok z kamery nr 2 wychodzi na park Kazimierza Wielkiego i panoramę tej części miasta. Trzecie ujęcie pozwala zobaczyć, jaki jest ruch na rondzie Jagiellonów, a czwarta kamera to rzut panoramy Bydgoszczy w kierunku bazyliki - opisuje Rafał Bruski.(kid)

Warto wiedzieć

Wirtualne spacery nie są rzadkością w Internecie. Poniżej dwa z naszego regionu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!