
11 stycznia 1971 roku Sąd Powiatowy w Bydgoszczy skazał na karę 8 lat pozbawienia wolności bydgoszczanina Ireneusza D., który w sierpniu 1970 roku pobił swoją kilkutygodniową córeczkę, ponieważ jej płacz przeszkadzał mu w zaśnięciu. Dziecko zmarło.

11 stycznia 1694 roku nastąpiło zatwierdzenie statutu jednego z najstarszych i najliczniejszych cechów rzemieślniczych w Bydgoszczy - cechu szewców.

11 stycznia 1919 roku ruszyła ofensywa powstańców wielkopolskich dowodzonych przez ppłk. Kazimierza Grudzielskiego. Rezultatem walk było opanowanie Żnina, Szubina, Łabiszyna, a także Złotnik Kujawskich. Linia frontu znalazła się w bezpośrednim sąsiedztwie Bydgoszczy. Tu jednak siły niemieckie były tak liczne, że o zajęciu miasta „z marszu” nie było mowy. Przez następne tygodnie najbardziej zacięte walki na północnym froncie powstania toczyły się w okolicach Rynarzewa i Szubina.

11 stycznia 1939 roku podczas pierwszego posiedzenia nowo wybranej Rady Miasta Bydgoszczy uchwalono przemianowanie ulicy Mostowej na ulicę Romana Dmowskiego (zmarłego 9 dni wcześniej), a mostu Teatralnego na most Romana Dmowskiego.