
Piwonie
Również te wyjątkowo piękne kwiaty nie padną ofiarą ślimaków. Piwonie mają swoje wymagania, w szczególności trzeba pamiętać o tym, żeby sadzić je płytko i nie przesadzać bez potrzeby. Muszą mieć też zasobną ziemię, a jeśli wiosna jest sucha, to trzeba je podlewać. Nie można ich ani zalewać, ani przesuszać. Ich kwiaty, które pojawiają się w maju-czerwcu, wyglądają i pachną fantastycznie.

Przetacznik kłosowy
Przetaczniki mają różne kolory kwiatów (białe, niebieskie, różowe). Ich kwiaty są drobne, ale zebrane w długie, kłosowe kwiatostany i prezentują się bardzo efektownie. A przy tym są to rośliny łatwe w uprawie – dobrze rosną w słońcu, na przepuszczalnych, nawet piaszczystych ziemiach. Są odporne na suszę, mróz, szkodniki – w tym także ślimaki.

Rozwar
Rozwary mają piękne dzwonkowate kwiaty (interesująco wyglądają też ich pączki). Liście i pędy mają szarawo-zielone. W zależności od odmiany osiągają różną wysokość i mają różne kolory kwiatów (białe, niebieskie, różowe). Są wieloletnie, ale trzeba wiedzieć, że pojawiają się wyjątkowo późno (w maju) i trzeba uważać, żeby ich nie uszkodzić w czasie wcześniejszych prac. Za to nie zostaną uszkodzone przez ślimaki.

Róże
Również „królowe ogrodów” nie są atakowane przez ślimaki. Te krzewy mają jednak swoją listę wrogów, do których należą przede wszystkim mszyce oraz choroby grzybowe. Dlatego uprawiając róże, warto zadbać o optymalne warunki dla nich. Te w pewnym stopniu zależą od typu i gatunku, ale do podstawowych należy jasne miejsce (ale nie powinno to być palące słońce) oraz lekka i żyzna ziemia.