Ślepsk Suwałki - BKS Visła Bydgoszcz 3:2 [wynik, składy, relacja]

Dariusz Knopik
Bydgoscy siatkarze bardzo dobrze zagrali blokiem, ale to było za mało, by cieszyć się z wygranej w Suwałkach Dariusz Bloch
W 10. kolejce Plus Ligi BKS Visła Bydgoszcz przegrał na wyjeździe z Ślepskiem Malow Suwałki 2:3. To był szósty tie break podopiecznych Przemysława Michalczyka, którzy ponieśli dwunastą porażkę i ciągle zajmują przedostatnie miejsce.

ŚLEPSK - BKS VISŁA 3:2
Sety: 17:25, 25:18, 25:18, 20:25, 15:8
ŚLEPSK: Rohnka 2, Takvam 8, Tuaniga, Szerszeń 22, Siek, Bołądź 18, Filipowicz (libero), Stańczak (libero) oraz Rudzewicz 9, Szwaradzki, Klinkenberg 14, Gonciarz 1.
BKS VISŁA: Kalembka 10, Stern 30, Urbanowicz 5, Gałązka 7, Lipiński 4, Peszko 14, Szymura (libero) oraz Quiroga, Gil, Gryc 12, Woch 2.

To był jeden z tych meczów, które mogą zdecydować o utrzymaniu w elicie. Na razie lepiej spisywali się suwalszczanie, którzy zajmowali 11. miejsce z dorobkiem 8 punktów. Bydgoszczanie mieli trzy "oczka" mniej i byli dwie lokaty niżej.

Inauguracyjna partia od początku układała się po myśli bydgoskich siatkarzy. Szybko przejęli inicjatywę i kontrolowali wydarzenia na boisku. Dobrze zagrywali, jeszcze lepiej blokowali ataki rywali i kompletnie zdominowali ich w ataku. Bydgoszczanie mieli w tym secie 6 punktowych bloków wobec żadnego rywali i zdobyli od nich dwa razy więcej punktów (22-11).

Początek drugiego seta był podobny. Podopieczni Przemysława Michalczyka prowadzili już 10:5 i wydawało się, że będzie powtórka z poprzedniego seta. Wtedy bydgoskich zawodników dopadła niewytłumaczalna niemoc. Traci punkt za punktem, kompletnie nie radząc sobie z zagrywkami Nicolasa Szerszenia. Bydgoszczanie stracili siedem punktów z rzędu. To ich nakręciło, z kolei zawodnicy z Bydgoszczy sprawiali wrażenie jakby oddali pole.

Przyjezdni fatalnie rozpoczęli trzecią partię, bo od 0:7. Znowu pogrążał ich serwisami Szerszeń. Zawodnicy Michalczyka byli kompletnie rozbici. Na nic zdawały się zmiany i przerwy.

Od początku czwartego seta skutecznie grał Toncek Stern, który punktował raz za razem. Po jego asie i wygranej długiej wymianie po plasie Pawła Gryca bydgoski zespół prowadził już 13:9. Potem pozwalał rywalom zbliżyć się tylko co najwyżej na dwa "oczka". Kontrolowali wynik, wygrali seta i doprowadzili do tie breaka.

Decydująca partia zaczęła się źle dla BKS Visły, bo od 0:3. Jednak kiedy Gryc zablokował Szerszenia bydgoski zespół przegrywał tylko 5:6, ale potem znowu rozpoczął się koncert Francuza, który serwisami siał popłoch po bydgoskiej stronie. Ci nie mogli wyprowadzić skutecznych ataków i byli kontrowani. Zrobiło się 5:13 i stało się jasne, że bydgoszczanie przegrają dwunasty mecz w sezonie.

W przyszły piątek BKS Visła podejmie MKS Będzin.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio

Materiał oryginalny: Ślepsk Suwałki - BKS Visła Bydgoszcz 3:2 [wynik, składy, relacja] - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.