Zobacz wideo: Tak znikał wiadukt przy Wojska Polskiego w Bydgoszczy.

W ostatnich latach Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy zachęcało do przyłączania się do miejskiej sieci ciepła. W Bydgoszczy było nawet kilkaset budynków, które mogły zostać przyłączone do istniejącej sieci niemal od ręki. Spółka rozwijała też plany budowy nowych odcinków sieci.
W latach 2020-2021 przyłączono do miejskiej sieci ciepłowniczej w Bydgoszczy ponad 110 obiektów, głównie budynki mieszkalne wielorodzinne. Wybudowano również przyłącza do kilkunastu budynków ogrzewanych wcześniej piecami i kotłami węglowymi, w tym do 4 budynków należących do gminy Bydgoszcz: przy ul. Jasnej 24 i 26, Wrocławskiej 9 i Bielickiej 6. W tym okresie przyłączono również m.in. budynek kulturalno-naukowy Młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej, Teatr Kameralny przy ul. Grodzkiej 14-16, salę gimnastyczną Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Kcyńskiej 49, budynek UKW (Centrum Pomocy Psychologicznej) przy ul. Staffa 1, budynek dydaktyczny Politechniki Bydgoskiej przy ul. Kaliskiego 7, budynek IPN przy ul. Wincentyny Teskowej 1.
- Bydgoszczanie od 17 stycznia zaczynają ferie zimowe. Atrakcjom nie będzie końca!
- Podwyżki cen gazu mogą zahamować miejski program wymiany pieców w Bydgoszczy
- Ponad 30 mln zł na inwestycje rowerowe w Bydgoszczy. Tu powstaną nowe drogi rowerowe
- W bydgoskim Fordonie budowane są nowe ulice i chodniki [zdjęcia]
W roku 2022 KPEC będzie kontynuować działania mające na celu przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej nowowznoszonych oraz istniejących budynków.
- Planujemy budowę sieci zasilającej i przyłączy do powstających budynków mieszkalnych wielorodzinnych m.in. na terenie byłej „Cegielni” przy ul. Fordońskiej, przy ul. Suchej w Fordonie, na Górzyskowie przy ul. Żwirki i Wigury, a także w centrum Bydgoszczy przy ul. Obrońców Bydgoszczy/Marcinkowskiego, Pomorskiej, Królowej Jadwigi/Naruszewicza - informuje Tomasz Lewandowski, kierownik Biura Zarządu KPEC.
Spółka sprawdza również zainteresowanie przyłączeniem do sieci właścicieli i zarządców istniejących budynków w centrum miasta (m.in. ul. Sienkiewicza, Marcinkowskiego, Bocianowo, Ogrodowa, Racławicka, Warszawska, 20 stycznia 1920 r., Mickiewicza, Paderewskiego, Zamoyskiego, Piotrowskiego, Hetmańskiej, Mazowieckiej, Chrobrego, Zduny, Podolskiej, Świętojańskiej, Dolina, Miedza) oraz na terenie Czyżkówka (m.in. ul. Orlicza, Koronowskiej, Kuczmy).
Jakie jest zainteresowanie? Dotychczas do KPEC wpłynęły deklaracje o zamiarze przyłączenia 71 budynków. Dla 38 z nich spółka przedstawiła już ofertę przyłączenia. Właściciele 64 budynków nie wyrazili chęci podłączenia.