Siatkarki Pałacu mają już wolne. Pięć setów w Pile

Marta Ziółkowska
Marta Ziółkowska Filip Kowalkowski
Po dziewięciu kolejkach sezonu Orlen Ligi bydgoski Pałac był trzeci, po ostatnim spotkaniu – też jest trzeci, ale od końca tabeli.

Dla bydgoskich siatkarek sezon zakończył się po dwóch setach piątkowego meczu w Pile. Dwóch przegranych.

Tylko wygranie tego spotkania 3:0 lub 3:1 pozwoliłoby podopiecznym Adama Grabowskiego na doprowadzenie do dogrywki, czyli tzw. złotego seta.

Bydgoszczanki musiały odrabiać stratę z poniedziałkowego pierwszego meczu o 11. miejsce przeciwko PTPS Piła, gdy przegrały w „Łuczniczce” 1:3.

Co prawda wygrały 3:2, ale to było za mało, żeby wygrać w dwumeczu.

Dodajmy, że ostatni zwycięski mecz w wykonaniu Pałacu miał miejsce dokładnie 16 stycznia w bydgoskiej „Łuczniczce” - 3:0. Była to 16 kolejka, a rywalem Pałacu był… PPTS Piła.

Ostatecznie 11. miejsce obroniły pilanki, a pałacanki zakończyły sezon na 12. miejscu, które zajęły w sezonie zasadniczym.

Enea PTPS Piła - Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:21, 25:19, 20:25, 24:26, 12:15).

Enea PTPS Piła: Babicz (14), Ogoms (15), Stencel (12), Kwiatkowska (21), Urban (2), Szubert (2), Markiewicz (libero) oraz Kucińska (libero), Austin (12), Kucharska (1), Baran, Kukulska (1), Piśla (1).

Pałac Bydgoszcz: Krawulska (22), Ziółkowska (21), Pleśnierowicz (3), Fojucik (8), Kuligowska (10), Misiunia (8), Portalska (libero) oraz Nowakowska (libero), Krzywicka (2), Dąbrowska (8), Bałdyga (3).

MVP: Marta Ziółkowska (Pałac).

W pierwszym meczu: 3:1 dla Enea PTPS Piła.

Bilans siatkarek Pałacu minionego już sezonu, to 8 wygranych i 20 porażek (w tym 1-1 w dodatkowej rywalizacji z Piłą).