Seniorzy Polonii spadli, oni celują w medal

Miniżużlowcy BTŻ Polonia zgromadzili 20 punktów i zajęli 3. miejsce w II rundzie drużynowych mistrzostw Polski, która rozegrana została w Wawrowie.

<!** reklama>Przypomnijmy, że młodzi bydgoszczanie na najniższym stopniu podium stali też w inauguracyjnym turnieju w Gdańsku.

Wygrał Speedway Wawrów (34 pkt) przed Unibaksem Toruń (31). Czwartą lokatę zajęli zawodnicy UŚKS Częstochowa (19), a ostatnie Lotos Wybrzeże Gdańsk (14).

Punkty dla Polonii: Patryk Rydlewski 9 (d, 1, -, 2, 3, 2, -), Patryk Sitarek 7 (d, 2, -, 1, 1, 2, -, 1), Damian Stalkowski 4 (-, -, d, 2, -, -, d, 2).

Aktualna klasyfikacja drużynowych mistrzostw Polski:

1. Wawrów 7 pkt, 2. Częstochowa 5, 3. Toruń 4, 4. Bydgoszcz 4, 5. Gdańsk 0.<!** Image 3 align=none alt="Image 218776" sub="Trener Jacek Woźniak w rozmowie z Damianem Stalkowskim (stoi tyłem w czapce), Patrykiem Rydlewskim i Patrykiem Sitarkiem (z prawej)">

W Wawrowie odbył się także ostatni turniej indywidualnych mistrzostw Polski. Z kompletem punktów wygrał reprezentant gospodarzy Kamil Nowacki, który został mistrzem kraju. Czwarty był Rydlewski (11), szósty Stalkowski, a siódmy Sitarek (obaj po 8).

Miejsca polonistów w klasyfikacji generalnej IMP: 5. Sitarek, 8. Rydlewski, 9. Stalkowski, 14. Frątczak.