Sandacz wieczorową porą

Przemysław Peszek
W Czarnowie na prawym brzegu Wisły  Andrzej Pawłowski  złowił sandacza ważącego 6,5 kg i mierzącego 88 cm długości, jako przynęta posłużył biały twister marki „Konger”.
W Czarnowie na prawym brzegu Wisły Andrzej Pawłowski złowił sandacza ważącego 6,5 kg i mierzącego 88 cm długości, jako przynęta posłużył biały twister marki „Konger”. nadesłane
Znamy już zwycięzców Grand Prix Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Bydgoszczy 2015 roku w kategorii spławikowej oraz muchowej. Wśród najlepszych wędkarzy nie brakowało także kobiet.

Klasyfikację spławikową seniorów wśród 40 zawodników wygrał reprezentant Koła PZW nr 1 - Dariusz Dudziński. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Siewaszko (Koło PZW nr 5), a trzecia pozycja przypadła Arturowi Lewandrowskiemu (Koło PZW nr 4). W pierwszej dziesiątce uplasowali się: Artur Kocikowski (Koło PZW nr 5), Piotr Grzelaczyk (Koło PZW Szubin), Mariusz Kopczyński (Koło PZW Paterek), Andrzej Kolański (Koło PZW Wodnik Bydgoszcz), Krzysztof Wolny (Koło PZW Paterek), Maciej Nowicki (Koło PZW nr 4), Kamil Dorna (Koło PZW nr 5).

W kategorii spławikowej juniorów zwyciężył Paweł Januchowski (Koło PZW nr 1). Drugie miejsce zajął Radosławowi Książkiewiczowi (Koło PZW nr 1), a trzecie Karol Winiarczyk (Koło PZW nr 5). Sklasyfikowano 8 zawodników.

Klasyfikację spławikową kobiet wygrała Nicola Lica (Koło PZW Elektrowóz Bydgoszcz). Wicemistrzynią została Agnieszka Balcerek (Koło PZW nr 4), trzecia była Aleksandra Kamińska (Koło PZW nr 1).

Wśród 13 kadetów wygrała Weronika Filocha (Koło PZW KPEC Bydgoszcz), wyprzedzając Bartosza Chojnackiego (Koło PZW nr 4) i Jakuba Kujawę (Koło PZW nr 3).

W kategorii muchowej tryumfował Maciej Stawski (Koło PZW nr 1). Na drugim miejscu uplasował się Piotr Pszczółkowski (Koło PZW nr 1), a na trzecim Dariusz Czapiewski (Koło PZW nr 1).

Tradycyjnie prezentujemy wędkarza, który może pochwalić się medalowym okazem. Spinningując 2 października na prawym brzegu Wisły w Czarnowie Andrzej Pawłowski po 5-minutowym holu złowił o godz. 21.30 sandacza, ważącego 6,5 kg (norma Brązowego Medalu PZW przekroczona o 1,5 kg) i mierzącego 88 cm. Za przynętę posłużył biały twister marki „Konger”. Za ten wyczyn przyznajemy 130 punktów w klasyfikacji Ryby Drapieżnej.