Ryba Sezonu. Forsowny hol medalowego suma trwał 30 minut!

Przemysław Peszek
Spinningowa jesień w Okręgu PZW Bydgoszcz stała pod znakiem zawodów z cyklu Grand Prix, które odbyły się na przełomie września i października. Miejscem potyczki była Wisła.

<!** Image 2 align=none alt="Image 224040" sub="Sum został złowiony w Wiśle w okolicy Świecia (Fot.: nadesłane)">

22 września na lewym brzegu Wisły w Solcu Kujawskim podczas zawodów o Puchar Burmistrza, rywalizowało 56 zawodników. Zwycięzcą imprezy został Szymon Łapiński, reprezentujący koło PZW IZChem Inowrocław - zdobył 1350 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Adam Wiśniewski z koła PZW nr 1 Bydgoszcz - 810 pkt, a trzecia pozycja przypadła reprezentantowi koła PZW Rzemieślnik Bydgoszcz - Edmundowi Benetkiewiczowi z dorobkiem 610 pkt.

<!** reklama>

Blisko podium

W pierwszej dziesiątce uplasowali się: Szymon Kłoczko (Pakość) - 550 pkt, Kazimierz Statkiewicz (Bydgoszcz 1) - 500 pkt, Waldemar Lewandowski (IZChem Inowrocław) - 430 pkt., Mariusz Tychmann (Pakość) - 290 pkt, Michał Wagner (Rzemieślnik Bydgoszcz) - 290 pkt, Janusz Doliński (Mogilno) - 250 pkt i Marian Schmidt (Bydgoszcz 1) - 150 pkt. W kategorii juniorów tryumfował Paweł Wiśniewski (Bydgoszcz 1) - 160 pkt Łącznie sklasyfikowano 22 zawodników.

Zawody na WIśle

6 października na prawym brzegu Wisły w Fordonie, podczas zawodów o Puchar Prezesa ZO PZW Bydgoszcz, rywalizowało 35 zawodników. Tryumfatorem został Marian Skowroński (IZChem Inowrocław) - 1280 pkt. Drugie miejsce przypadło Adamowi Wiśniewskiemu (Bydgoszcz 1) - 820 pkt, a na trzeciej pozycji uplasował się Edmund Benetkiewicz (Rzemieślnik Bydgoszcz) - 290 pkt. W kategorii juniorów zwyciężył Paweł Wiśniewski (Bydgoszcz 1) - 300 pkt. Łącznie sklasyfikowano 10 zawodników.

Tradycyjnie prezentujemy wędkarza, który może pochwalić się medalowym okazem. 3 sierpnia łowiąc z gruntu na lewym brzegu Wisły w okolicy Świecia Andrzej Puchowski złowił o godzinie 20.10 po 30-minutowym holu suma ważącego 34 kg (norma Srebrnego Medalu Polskiego Związku Wędkarskiego została przekroczona o 9 kg) o długości 174 cm. Za skuteczną przynętę posłużyła wątróbka drobiowa. Oprócz tego w skład zestawu wchodziło 3-m wędzisko morskie - c.w. do 150-g, kołowrotek „Pagentry FR 6000” z wolnym biegiem szpuli, plecionka o średnicy 0,25 mm, przypon długości 100 cm z plecionki o średnicy 0,22 mm, ciężarek 120g i hak sumowy. Za ten wyczyn przyznajemy 226,6 punktu konkursowego.

Nagrody dla wędkarzy

Za Ryby Października zestaw akcesoriów wędkarskich, ufundowanych przez firmy „Design Fishing”, „Expert” i „Max Fishing Tackle”, otrzymuje Maciej Jankowski. Natomiast akcesoria ufundowane przez Hurtownię Narzędzi i Artykułów Metalowych „ABA - Jerzy Szczęch” otrzymują Tomasz Borowski, Maciej Jankowski i Piotr Gehrke.

Nagrody można odebrać w Biurze Konkursów „Expressu Bydgoskiego” w każdy wtorek w godz. 13-16.