
Głosowanie tradycyjne
Głosowanie w BBO w ostatnich latach odbywa się w formie elektronicznej. Organizowane są punkty, w których udzielana jest pomoc przy wypełnieniu formularza.
Szansą na podniesienie frekwencji może być uruchomienie punktów stacjonarnych (np. w szkołach, galeriach handlowych), w których można byłoby oddać głos w formie papierowej. Rozwiązaniu mogłaby towarzyszyć odpowiednia kampania informacyjna.

Bez zadań własnych
Kontrowersje co roku budzi to, na jakie projekty można głosować. Zdaniem wielu społeczników z programu powinny być wyłączone pomysły, które mieszczą się w zakresie zadań własnych miejskich spółek, jak ZDMiKP i MWiK, w tym budowa i remont chodników.
Hitem ostatniej edycji BBO była modernizacja elementów kanalizacji i remont jezdni, zwycięzca na sześciu osiedlach.

Prezentacja przed głosowaniem
W Gorzowie Wielkopolskim po weryfikacji projektów odbywają się spotkania dyskusyjne, otwarte dla mieszkańców. Dopiero później przeprowadzone jest głosowanie. Spotkania mają być szansą na prezentację projektów, ale też okazją do dyskusji na temat priorytetów rozwojowych miasta.
Jeśli pomysłodawca nie przedstawi swojego pomysłu publicznie na spotkaniu, uznaje się, że jego wniosek jest nieważny.

Łączenie zadań
Dodatkowo w Gorzowie Wlkp. możliwe jest sieciowanie projektów, czyli łączenie dwóch lub więcej zadań w jedno. Łączenie wymaga zgody wszystkich wnioskodawców.