Polscy uczestnicy będą mogli wybrać jedną z 3 dostępnych formuł startu. Na Bieg Flagowy w Poznaniu obowiązuje limit 8 tys. miejsc, indywidualne i grupowe Biegi z Aplikacją, które odbędą się w innych miastach w Polsce są nieograniczone liczbowo. Koszt wpisowego to odpowiednio 140 lub 80 zł. 100% wpłat pomoże w powrocie do sprawności tym, którzy jeszcze biegać nie mogą.
Światowy Bieg Wings for Life to jedno z najbardziej inkluzywnych wydarzeń sportowych, które co roku bije kolejne rekordy frekwencyjne. W jubileuszowej 10. edycji w 2023 roku na całym świecie wystartowało ponad 200 tys. osób. Chętnych do biegu nie zabrakło także w Polsce. Komplet 8 tys. miejsc na Bieg Flagowy w Poznaniu w 2023 roku wyprzedał się w błyskawicznym tempie. W kolejnych miesiącach, do listy startowej dołączyło prawie 7 tys. polskich biegaczy z Aplikacją.
- Najpiękniejsze w tym biegu jest to, że każdy go ukończy. Każdy, kto 5 maja 2024 stanie na linii startu Wings for Life World Run w Poznaniu lub uruchomi Aplikację w innej lokalizacji. Nieważne, czy ktoś pobiegnie po życiówkę, czy wybierze spacer - prędzej czy później, każdy uczestnik w Polsce zobaczy lub usłyszy Adama Małysza w Samochodzie Pościgowym – podkreśla dyrektor sportowy biegu, Paweł Januszewski.
Wśród tysięcy osób wspierających Wings for Life World Run w Polsce są także Ambasadorzy wydarzenia. W poprzedniej edycji biegu uczestniczyli, m.in.: olimpijka Monika Pyrek (11,6 km), modelka Zuzanna Kołodziejczyk (12 km), lekkoatleta Adam Kszczot (25 km) i skialpinista Andrzej Bargiel (20,8 km).
– To naprawdę wyjątkowy bieg, jeśli chodzi o ideę. Dzięki uczestnikom, w przyszłości na trasie Wings for Life World Run będą mogli znaleźć się wszyscy ci, którzy obecnie cierpią z powodu urazów rdzenia kręgowego. To naprawdę duma i satysfakcja być częścią takiego wydarzenia – zachęca globalna zwyciężczyni 10. edycji biegu, Katarzyna Szkoda.
W 11. edycji nie zabraknie także przedstawicieli grodu nad Brdą.
- Oczywiście, że wezmę udział w poznańskim biegu w przyszłym roku – mówi Błażej Brzeziński, dwukrotny mistrz Polski w maratonie. - Liczy się nie tylko szczytny cel, ale też świetna atmosfera i zabawa. Będę chciał się jak najlepiej przygotować i zająć wysokie miejsce – dodaje.
Ambitne plany ma też Agata Tomczyk z KS Polonia Bydgoszcz Sekcja Lekkoatletyczna im. Klemensa Biniakowskiego.
- Rok temu pokonałam 42,6 km, byłam trzecią kobietą w Polsce i czternastą globalnie. Teraz chcę przebiec około 50 kilometrów i znaleźć się w TOP 10 na świecie. Moje treningi podporządkowane są tylko temu wydarzeniu – mówi nam zawodniczka, która w tym roku, podczas maratonu w Łodzi, złamała granicę 3 godzin.
Zapisy pod adresem www.wingsforlifeworldrun.com.
