System BRA w przyszłym sezonie może liczyć na kolejne stacje komercyjne. Miasto nie przewiduje na razie budowy nowych stacji. Planuje jedynie drobne zmiany w tych dotychczasowych. Pod koniec października ubiegłego roku powstała ostatnia, 37 stacja Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego, zlokalizowana przy ul. Skandynawskiej przy IKEI. Między innymi ta stacja - IKEA- zostanie powiększona o trzy sloty. Tak więc liczba pojazdów zwiększy się z 12 do 15
Bydgoszcz znalazła się w czołówce wypożyczeń rowerów miejskich nie tylko w Polsce, ale i w Europie - Marcin Jeż
- Rozmowy związane z BRA trwają, stąd dla dobra tych ustaleń nie będziemy zdradzać więcej szczegółów - mówi „Expressowi” Marcin Jeż, dyrektor ds. rozwoju firmy BikeU, operatora bydgoskiego systemu. - Bydgoszcz ma już w sumie 364 rowery i znalazła się w czołówce wypożyczeń wśród projektów wypożyczalni roweru publicznego w Polsce, zajmując wysokie trzecie miejsce, bijąc rekordy wypożyczeń. Jesteśmy przekonani, że ten sezon będzie jeszcze lepszy - dodaje Marcin Jeż.Przypomnijmy, że w ubiegłym roku rozpoczęły się negocjacje w sprawie uruchomienia kolejnych stacji komercyjnych, m.in. przy hipermarkecie Auchan w Fordonie.
Pierwszy sezon roweru miejskiego w Bydgoszczy zakończył się wynikiem, którego nikt się nie spodziewał. Zanotowano rekordową liczbę 585 395 wypożyczeń, która plasuje miasto na trzecim miejscu w zakresie liczby wypożyczeń rowerów publicznych w Polsce. Średnia liczba wypożyczeń dla całego sezonu rowerowego wyniosła w Bydgoszczy 73 tysiące.
Najwięcej odnotowano ich w kwietniu i maju, bo kolejno ponad 108 i 119 tysięcy razy. W przypadku szczecińskiego Bike S rekord również padł w maju z liczbę 84 tys. wypożyczeń. Co ważne, każdy rower w Bydgoszczy wypożyczany jest średnio 8 razy dziennie, co plasuje Bydgoszcz w pierwszej trójce w skali europejskiej tuż za Dublinem i Barceloną (odpowiednio ze wskaźnikami 13 i 11) zostawiając tym samym daleko w tyle wszystkie inne projekty rowerowe w Polsce.