https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rosjanie zafundowali rodakom "wycieczkę" po Mariupolu. W programie był... zbombardowany teatr

Kazimierz Sikorski
AA/ABACA/Abaca/East News
"Wycieczka" dla Rosjan po Mariupolu. Na tak cyniczny krok zdobyli się rosyjscy żołnierze.

Okupanci, którzy ostatecznie zdobyli Mariupol, zdecydowali się na wyjątkowo cyniczny gest, zapraszając wybranych Rosjan na „wycieczkę” po zniszczonym przez nich mieście.

Zaproszeni goście z rosyjskimi flagami w garści skończyli spacer w Teatrze Dramatycznym, który w marcu Rosjanie zbombardowali. Zginęło w jego podziemiach co najmniej 600 osób, choć nie brakuje głosów, że liczba barbarzyństwa okupantów może być większa.

Informacje o niecodziennej "wycieczce" podał doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko.

- Cynizm okupantów nie zna granic - oświadczył, dodając, że Rosjanie spacerowali po cmentarzysku, w jakie miasto zamienili żołnierze Putina.

Teatr Dramatyczny był dla mieszkańców ostrzeliwanego przez Rosjan miasta schronem. W jego podziemiach ukrywało się ponad tysiąc osób, w tym wiele dzieci. Po zbombardowaniu obiektu, zabytkowy teatr zamienił się w gruzowisko.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski