Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Roller, czy kamień gua sha – co wybrać? Efekty regularnego masowania twarzy i szyi

Paula Apanowicz
Masaż twarzy i szyi to przyjemna oraz skuteczna metoda pielęgnacji skóry. Stosowana regularnie pozwoli na dłużej zachować zdrowy i promienny wygląd cery. Jeśli dopiero zamierzasz wprowadzić tę technikę relaksacyjną do swojej codziennej pielęgnacji, warto odpowiedzieć na pytanie, jakim narzędziem przeprowadzić masaż twarzy?

Masaż twarzy i szyi – efekty regularnego masowania

Która z nas odmówiłaby relaksującego masażu twarzy po całym dniu pełnym wyzwań, obowiązków i stresującej pracy? Aby cieszyć się efektami i przyjemnością płynącą z tej techniki pielęgnacji cery, nie musimy udawać się do profesjonalnego salonu masażu. Z pomocą przychodzą nam specjalne akcesoria kosmetyczne, dzięki którym przeprowadzimy równie skuteczny masaż w domowym spa.

Zadbaj o odpowiedniej nawilżenie skóry

Nie jesteś przekonana do rozpoczęcia przygody z samodzielnym masażem twarzy i szyi? Zobacz listę korzyści regularnego masażu skóry, wpływającą na widoczną poprawę stanu cery:

  • pobudzenie mikrokrążenia;
  • dotlenienie komórek skóry;
  • zmniejszenie obrzęków oraz nieestetycznych cieni pod oczami;
  • wygładzenie drobnych zmarszczek;
  • działanie regeneracyjne i kojące;
  • zwiększenie wchłaniania kosmetyku pielęgnacyjnego;
  • wyrównanie kolorytu skóry;
  • eliminacja toksyn;
  • odprężenie skóry i poprawa samopoczucia.

Roller, czy kamień gua sha?

Wśród najpopularniejszych gadżetów do przeprowadzenia masażu twarzy i szyi w domu największą sympatią użytkowniczek cieszą się roller i kamień gua sha. Te masażery wykorzystują siłę natury, a dokładniej kamieni i zwykle są wykonane z jadeitu, różowego kwarcu czy kryształu górskiego. Czym zatem się różnią i kto powinien zdecydować się na ich wybór?

Kremy do twarzy

Materiały promocyjne partnera

Roller do twarzy

Wałek do masażu to na dobrą sprawę zmodyfikowany kamień gua sha, dostosowany do łatwiejszego w użyciu i wygodniejszego narzędzia. Roller okaże się idealnym wyborem dla bardziej zabieganych osób, a także obdarzonych delikatną skórą. Jego działanie jest bowiem łagodniejsze niż w przypadku kamienia do masażu, dzięki czemu sprawdzi się on u posiadaczek cery naczynkowej i wrażliwej.

Masaż przeprowadzony z wykorzystaniem rollera to prostsza i szybsza metoda pielęgnacji skóry. Okaże się to zwłaszcza atutem o poranku, gdy każda minuta jest na wagę złota. Błyskawiczny masaż twarzy i szyi rollerem pobudzi naszą skórę, zniweluje powstałe w czasie snu obrzęki i cienie (zwłaszcza w okolicach oczu) i przygotuje ją na nowy dzień.

Jak przeprowadzić odprężający masaż rollerem?

Przed domowym zabiegiem wałek warto włożyć na kilka minut do lodówki dla lepszych efektów masażu, a także oczyść skórę twarzy, szyi i dekoltu. Następnie zaaplikuj na nią kilka kropli serum lub nałóż sprawdzony krem pielęgnacyjny (roller zwiększy wchłanianie i działanie produktu). Tak przygotowaną cerę możesz już poddać lekkiemu masażowi – wykonuj pociągłe ruchy w kierunku czubka głowy i zewnętrznych obszarów twarzy.

Kamień gua sha

Masaż z wykorzystaniem kamienia gua sha przyniesie intensywniejsze korzyści dla Twojej skóry, choć należy mieć na uwadze, że będzie on wymagał od nas nieco więcej czasu w trakcie wykonania zabiegu, a także mocniej zadziała na cerę. Z tego względu nie będzie tak praktyczny przy zabieganym poranku i powinny unikać go osoby z wrażliwą lub naczynkową cerą.

Metoda masażu kamieniem gua sha wywodzi się ze średniowiecznych Chin, kiedy używano go w celu leczenia bólu i stanów zapalnych. Co ciekawe, obecnie kamień gua sha ma znacznie szersze zastosowanie w medycynie i fizjoterapii – często wykorzystuje się go w trakcie leczniczego masażu innych niż twarz partii ciała (np. pleców) dla zwiększenia efektów zabiegu. Chiński kamień przyniesie także ulgę w przypadku bólów głowy.

Zalety masażu twarzy kamieniem gua sha

Masaż kamieniem jest bardziej profesjonalny od pielęgnacji z użyciem rollera, a jego efekty są podobne do tych wynikających z użycia wałka, choć intensywniejsze, a przez to lepiej widoczne. Dodatkowym atutem kamienia jest poprawa owalu twarzy oraz usprawnienie przepływu limfy. Ponadto kamień gua sha łagodzi stany zapalne skóry, przynosi ulgę w stanach napięcia mięśni, redukuje zmarszczki i obrzęki.

Podobnie jak roller, kamień gua sha ma również właściwości odprężające, poprawia elastyczność skóry oraz krążenie, wpływając na lepszą produkcję kolagenu. Stosowany regularnie poprawia wygląd cery, nadając jej zdrowy blask.

Kremy spowalniające starzenie się skóry

Roller, czy kamień gua sha? Podsumowanie

Narzędzia do masażu twarzy i szyi to cenne akcesorium w naszej kosmetyczce. Ich wszechstronne zastosowanie i świetny wpływ na kondycję cery nie pozostawiają wątpliwości, że warto wykonywać regularny masaż skóry. Roller sprawdzi się przede wszystkim u osób poszukujących szybkich i skutecznych rozwiązań, natomiast kamień gua sha nada się u osób bez problematycznej skóry (naczynkowej, delikatnej) oraz dysponujących większą ilością czasu, który mogą przeznaczyć na profesjonalny zabieg.
Dobrą decyzją jest także korzystanie z obu masażerów, w zależności od aktualnych potrzeb cery. Wciąż nie możesz się zdecydować, co wybrać – roller czy kamień gua sha? Najlepiej przekonaj się na własnej skórze!

Świąteczne zestawy kosmetyków

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co włożyć, a czego unikać w koszyku wielkanocnym?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Roller, czy kamień gua sha – co wybrać? Efekty regularnego masowania twarzy i szyi - Strona Kobiet