https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Resort sportu nie chce dać pieniędzy na rozbudowę przystani wioślarskiej RTW Bydgostia

WM
Tomasz Czachorowski/zdjęcie ilustracyjne
Resort sportu nie chce dać pieniędzy na rozbudowę przystani wioślarskiej RTW - Lotto Bydgostia. Prezydent Bydgoszczy jest zdumiony decyzją i interweniuje u ministra sportu.

„Budowa, przebudowa i modernizacja obiektów sportowych – budowa przystani wioślarskiej przy RTW BYDGOSTIA, ul. Żupy 2-4” - miejski projekt o takiej nazwie nie został zakwalifikowany do rządowego Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – Plan Roczny na rok 2018.
 
- Ze zdumieniem przyjąłem informację z Ministerstwa Sportu i Turystyki o niezakwalifikowaniu budowy, przebudowy i modernizacji obiektów sportowych  - budowy przystani wioślarskiej przy RTW BYDGOSTIA – podkreśla Rafał Bruski w specjalnym oświadczeniu w czwartek do mediów. - Pierwsza myśl po przeczytaniu pisma z Ministerstwa Sportu I Turystyki – łatwo się robi zdjęcia i ogłasza „sukcesy”, dużo trudniej skutecznie zabiega o pieniądze dla miasta. RTW Lotto-Bydgostia to klub z wieloletnimi tradycjami i ogromnymi sukcesami – 29 tytułów Drużynowych Mistrzostw Polski  - 25 razy z rzędu! Medale Igrzysk Olimpijskich - 3 złote (Robert Sycz w dwójce podwójnej wagi lekkiej w 2000 r. w Sydney i  2004 w Atenach), Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj w dwójce podwójnej w 2016 w Rio de Janerio), 1 srebrny (Miłosz Bernatajtys i Bartłomiej Pawełczak w czwórce podwójnej w 2008 r. w Pekinie), 2 brązowe (Magdalena Fularczyk-Kozłowska w dwójce podwójnej w 2012 r. w Londynie, Monika Ciaciuch w czwórce podwójnej w 2016 r. w Rio de Janerio).
 
W sumie sportowcy Lotto-Bydgostii na imprezach międzynarodowych wywalczyli 160 medali (54 złote, 59 srebrnych, 47 brązowych), a na mistrzostwach Polski – 1826 medale (752 złote, 565 srebrnych, 509 brązowych). Czy osiągnięcia sportowe i zdobywanie najcenniejszych medali dla Polski to za mało, żeby poprawić warunki trenujących zawodników?
 
- Jestem tym bardziej zdumiony, że na liście zadań inwestycyjnych zakwalifikowanych do Programu Inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu znalazły się m.in. takie zadania jak: budowa hali sportowej w Mielcu, budowa pływalni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pruszkowie czy budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kielcach. Zasadne wydaje się pytanie jakie znaczenie strategiczne dla polskiego sportu będzie miał basen czy hala sportowa przy zespole szkół?
 
Prezydent miasta zapowiedział, że zwróci się do ministra sportu o zmianę decyzji i uznanie inwestycji w przystań RTW-Lotto Bydgostii, klubu szkolącego medalistów Polski, mistrzostw świata i medalistów olimpijskich, za strategiczną dla polskiego sportu.

Ewolucja mundialowych piłek. Zobacz:

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Robert
Po pierwsze to przystań w Toruniu już powstała za około 11 milionów a widze, że w Bydgoszczy dupa szczypie bo w Toruniu są pieniążki a u Was nie.
C
Chrabia
głupole ze WSI same się nie urodziły. Wydmuchały je nam Polakom, lewusy Ubeki z lewackimi flanelkami-ścierkami w lewych łożach.
a
a
Podskakuj więcej rafałku KODziarzu a dostaniemy miliony.
O
Osłabiony
Nie po drodze pisdojebom z Panem,Panie Prezydencie.Głowa do góry motłoch kiedyś się doigra.
C
Chjeronim
No cóż... Jakby to był toruński klub kasa by się znalazła...
Poza tym, na Rydzyka ministerstwa mają, na prawdziwe potrzeby już nie.
s
sportowiec
Żenująca ta władza. Ciekawe co taki urzędnik może wiedzieć o potrzebach sportu siedząc za biurkiem, najpewniej jeszcze mając posadę po znajomości. Mocno się Ministerstwo Sportu zbłaźniło.
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski