Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont sanitariatów w ZUS. Mieszkańcy kamienicy są wkurzeni

Hanna Walenczykowska
Hanna Walenczykowska
Wykonawca robót został zobowiązany do zminimalizowania niedogodności związanych z remontemFot.: dariusz Bloch
Wykonawca robót został zobowiązany do zminimalizowania niedogodności związanych z remontemFot.: dariusz Bloch Dariusz Bloch
Mieszkańcy kamienicy, znajdującej się przy ulicy Świętej Trójcy, narzekają na robotników, którzy remontują siedzibę bydgoskiego oddziału ZUS. Twierdzą, że prace powinny być wykonywane w ciągu dnia.

Do redakcji „Expressu” dotarł e-mail. Napisał go jeden z mieszkańców domu przy ulicy Świętej Trójcy. - Od ponad miesiąca ZUS przeprowadza (oczywiście za nasze pieniądze) wielki remont - czytamy. - Problem polega na tym, że jaśnie państwo z ZUS pracują spokojnie do godziny 15, a roboty zaczynają się po godz. 15 i są prowadzone do godz. 22. Ale mieszkańcy, którzy wracają z pracy do domów i chcieliby odpocząć, co mają? Hałas, huk, wiercenie i wszystko, z wyjątkiem spokoju we własnym mieszkaniu.
[break]
Czytelnik „Expressu” zauważa, że siedziba ZUS była już remontowana.

- Dlaczego remont nie odbywa się w godzinach od 7 do 17 - zastanawia się bydgoszczanin i stwierdza: - No, bo przecież szef ZUS i jego pracownicy nie mogliby pracować! Ale to, że ludzie po swojej pracy nie mogą odpocząć, to już ZUS nie obchodzi. Nie możemy nawet obejrzeć programów telewizyjnych, bo cały czas wiercą!
W bydgoskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prowadzony jest remont pomieszczeń sanitarnych. Zakończenie prac zaplanowano na 1 grudnia 2014 roku. Roboty powodujące największy hałas były wykonywane w czerwcu oraz od 4 do 12 sierpnia tego roku.

- Część uciążliwych prac remontowych zaplanowana została w godzinach popołudniowych, tak aby zagwarantować klientom zakładu przyjazną i rzetelną obsługę, która jest podstawowym obowiązkiem ZUS. Nie możemy narażać ich na niedogodności, związane z prowadzonymi pracami remontowymi w budynku (zwłaszcza, iż naszymi klientami są również osoby w podeszłym wieku oraz niepełnosprawne), a remontowane pomieszczenia znajdują się w bliskim sąsiedztwie sali obsługi klientów - wyjaśnia Magdalena Wojtaluk, specjalista Wydziału Organizacji i Analiz Oddziału ZUS w Bydgoszczy. - Natomiast konieczność przeprowadzenia remontu spowodowana została również przepisami prawa budowlanego (art. 5 i kolejne), które nakładają obowiązek utrzymania pomieszczeń w należytym stanie technicznym.
Uwagi mieszkańców dotyczące sposobu prowadzenia remontu zostały przekazane wykonawcy, który został zobowiązany do zminimalizowania niedogodności związanych z prowadzeniem prac.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!