29 października 1813 roku z inicjatywy władz rosyjskich radca Meder zarządził zorganizowanie w Bydgoszczy uroczystości z okazji zwycięstwa koalicji antynapoleońskiej w tzw. bitwie narodów pod Lipskiem.
29 października 1859 roku nocą rozpoczęło się burzenie resztek zabudowań klasztoru karmelitów położonego nad Brdą w okolicach dzisiejszego placu Teatralnego.
29 października 1880 roku w restauracji Rudolfa Sauera przy obecnej ul. Marszałka Focha ukonstytuowało się Towarzystwo Historyczne w Bydgoszczy. Pierwszym prezesem został Wilhelm Guttmann. Celem organizacji było gromadzenie pamiątek historycznych oraz naukowe porządkowanie istniejących już zbiorów. W 1919 roku, w obliczu przejęcia Bydgoszczy przez władze polskie, zbiory zostały wywiezione do Berlina.
29 października 1893 roku w sali Patzera przy ul. Św. Trójcy odbył się publiczny wykład panny Hohtmann z Hanoweru połączony z praktycznym pokazem gotowania na gazie – nowym sposobem przygotowywania potraw po tym, jak z gazowni do bydgoskich mieszkań począł płynąć gaz.
29 października 1938 roku do Bydgoszczy przybyła grupa 240 Żydów wysiedlonych z terenu III Rzeszy jako osoby, które przybyły tam z terenu II RP. Transport z punktu granicznego w Miasteczku Kraj. odbył się na koszt bydgoskiej gminy żydowskiej. Niebawem powstał specjalny komitet pomocy uchodźcom, który zajął się pomocą w osiedlaniu się na terenie Polski względnie emigracji do USA, Wielkiej Brytanii lub Palestyny.
"Zboczone" nazwy polskich miejscowości. Te miejsca naprawdę ...
29 października 1940 roku po przebudowie parteru budynku przy ulicy Jagiellońskiej 2 powstały tam istniejące do dziś arkady.
29 października 1962 roku rozpoczęło się próbne napełnianie wodą właśnie zbudowanego basenu w kompleksie sportowym „Astorii” przy ul. Królowej Jadwigi. Do użytku bydgoszczan basen został oddany 9 grudnia tego samego roku.
29 października 1996 roku radny SLD i dyrektor przychodni rejonowej na Jachcicach, lekarz Tadeusz P. na ul. Saperów potrącił rowerzystę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia do zakładu blacharskiego, aby naprawić auto, a funkcjonariuszy policji, którzy go odnaleźli i chcieli pobrać krew do badania pod wpływem alkoholu, nie wpuścił do domu, zasłaniając się immunitetem.
SPOD EKRANU. Recenzja filmu "7 uczuć"