Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rada Miejska w Inowrocławiu bez plastikowych naczyń jednorazowych. Od kiedy?

(dan)
- Na zdjęciu jednorazowy zestaw radnego, szykowany ok. 4-5 razy w miesiącu dla 23 radnych, co daje ok. 115 zestawów - podkreśla radny Dobromir Szymański.
- Na zdjęciu jednorazowy zestaw radnego, szykowany ok. 4-5 razy w miesiącu dla 23 radnych, co daje ok. 115 zestawów - podkreśla radny Dobromir Szymański. Facebook/Dobromir Szymański
Radny Dobromir Szymański zaapelował, by inowrocławski ratusz wzorem toruńskiego zrezygnował z używania plastikowych naczyń.

- Prezydent Torunia Michał Zalewski wydał zarządzenie, które zobowiązuje urzędników do rezygnacji z użycia plastikowych butelek, talerzy, kubków, sztućców i słomek - informuje radny Dobromir Szymański i dodaje: - Mają być one zastępowane naczyniami wielorazowego użytku lub jednorazowymi produktami ulegającymi kompostowaniu lub biodegradacji. W zarządzeniu wspomniano też o odstąpieniu od używania jednorazowych toreb i siatek wykonanych z tworzyw sztucznych.

To właśnie władze i urzędy powinny jako pierwsze zwracać uwagę na tego typu problemy

Radny apeluje, by inowrocławski ratusz poszedł w ślady toruńskiego. - To właśnie władze i urzędy powinny jako pierwsze zwracać uwagę na tego typu problemy - podkreśla radny.

Sekretarz miasta Piotr Strachanowski informuje tymczasem, że "na spotkaniach organizowanych w Urzędzie Miasta Inowrocławia nie używa się plastikowych butelek, talerzy, kubków sztućców i słomek. W związku z powyższym nie ma potrzeby wprowadzania szczegółowych uregulowań w tym zakresie zarządzeniem".

Dodaje jednak, że w ratuszu "jedyną grupą osób korzystającą z plastikowych naczyń są radni Rady Miejskiej Inowrocławia". Apel radnego został więc skierowany do przewodniczącego rady Tomasza Marcinkowskiego, a ten zapewnił, że naczynia plastikowe znikną z sali sesyjnej najpóźniej z początkiem 2020 roku.

Mijają miesiące, a w tej kwestii praktycznie nic się nie zmienia. Nadal najwięcej zgłoszeń do straży miejskiej w Inowrocławiu dotyczy nieprawidłowego parkowania.W październiku dyżurny otrzymał 601 zgłoszeń. Aż 261 z nich dotyczyło nieprawidłowego parkowania. Inowrocławianie blokują wyjazdy (57 zgłoszeń), parkują na zakazach zatrzymywania się (55 zgłoszeń), na chodnikach (38 zgłoszeń), na trawnikach (24 zgłoszenia), na miejscach dla niepełnosprawnych (4 zgłoszenia), a także przy przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, na miejscach postojowych dla taxi albo przystankach autobusowych. - Każde wykroczenie jest dokumentowane fotograficznie przez funkcjonariuszy, a kierowca otrzymuje za wycieraczkę informację, aby stawił się w Komendzie Straży Miejskiej i wyjaśnił sprawę wykroczenia. Zakładane są również blokady na koła. Wówczas należy zadzwonić pod nr alarmowy 986 zgodnie z informacją pozostawioną za wycieraczką i poczekać na przyjazd funkcjonariuszy w celu ściągnięcia blokady i wyjaśnienia sprawy wykroczenia - wyjaśniają strażnicy miejscy z Inowrocławia.

Tak parkuje się w Inowrocławiu [najnowsze zdjęcia]

Oto nowy rozkład jazdy MPK Inowrocław dla linii numer:  3, 10, 12, 16, 21, 27 i 28. Obowiązuje on od 4 listopada.MPK informuje, że rozkład został dostosowany do zgłaszanych przez mieszkańców potrzeb oraz aktualnych potrzeb przewozowych, w tym do zmian czasów przejazdu i postojów na pętlach autobusowych.Rozkłady jazdy na kolejnych planszach >>>

Uwaga, pasażerowie! Oto nowy rozkład jazdy MPK Inowrocław

od 7 lat
Wideo

Burze nad całą Polską

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rada Miejska w Inowrocławiu bez plastikowych naczyń jednorazowych. Od kiedy? - Gazeta Pomorska