Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2020 - zasady
1 września rozpoczęła się 2. edycja ogólnopolskiej zabawy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która wyłoni najbardziej rowerowe miasto w kraju. W tym roku o tytuł powalczą 43 miasta z całej Polski. Organizatorem wydarzenia jest miasto Bydgoszcz.
Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski trwa przez cały wrzesień. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w zabawie? Wystarczy pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny.
Bezpłatna aplikacja do pobrania TUTAJ
Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz bydgoszczanie oraz mieszkańcy sąsiednich gmin mogą wziąć udział w zorganizowanych przejazdach rowerowych. Wspólne kręcenie kilometrów to wsparcie drużyny Metropolii Bydgoszcz w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.
Zgodnie z zasadami zabawy ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców.
Wycieczka rowerowa nad jezioro Wierzchucińskie
13 września (niedziela) odbędzie się kolejny przejazd rowerowy. Tym razem uczestnicy wycieczki wybiorą się z Bydgoszczy do Wierzchucic.
Trasa o długości ok. 25 km poprowadzi przez m.in. niedawno oddaną do użytku drogą dla rowerów przy ul. Grunwaldzkiej, a następnie – urokliwym Szlakiem Pól Malowanych. Rajd rozpocznie się z parkingu bydgoskiego ratusza na Starym Rynku a zakończy się w sali bankietowej „Stary Młyn” (Wierzchucice 6).
Przejazdy odbywają się w reżimie sanitarnym. Uczestnicy zobowiązani są dostarczyć informację o braku przeciwwskazań do udziału w rajdzie. Na starcie oraz podczas oczekiwania w kolejce po posiłek należy mieć założoną maseczkę. Start nie będzie odbywał się w jednym peletonie, lecz w mniejszych grupach – przy zapisie na rajd należy wybrać godzinę startu.
Przejazd będzie miał charakter rajdu turystycznego, a więc trasa będzie wiodła drogami dla rowerów, a tempo będzie oscylowało w granicach 16-18 km/h.
Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy TUTAJ
Rowerowa Stolica Polski 2019 - jak wypadła Bydgoszcz?
W ubiegłym roku rywalizację wygrało miasto Nowa Sól, zdobywając 4751 pkt. Drugie miejsce zajęło Leszno (1234 pkt), a trzecie - Gorzów Wielkopolski (982 pkt). Kolejne miejsca w rankingu zajęły: Gniezno (931), Przemyśl (683), Ostrowiec Świętokrzyski (667), Metropolia Bydgoszcz (484), Suwałki (366), Włocławek (316), Inowrocław (288), Toruń (250), Chorzów (236), Łomża (229), Białystok (167), Kielce (143), Świętochłowice (137), Mielec (106), Grudziądz (74), Jastrzębie Zdrój (58), Koszalin (52), Płock (40), Olsztyn (26), Biała Podlaska (16).
Metropolia Bydgoska wypadła nieźle w rankingach. Mieliśmy największą liczbę zarejestrowanych i aktywnych użytkowników (odpowiednio 2070 i 1437 osób), przejechaliśmy największą liczbę kilometrów (294.793 km).
