Rada Miasta, o czym informowaliśmy, pod koniec października zgodziła się na realizację kolejnego programu „Bydgoska Karta Seniora 60 +”. Skierowany on jest do osób, które ukończyły 60 rok życia i mieszkają w Bydgoszczy. Jej posiadacze będą mogli korzystać (na preferencyjnych zasadach) z oferty wybranych usług i obiektów należących do miasta oraz do jednostek zewnętrznych, które wezmą udział w programie.
Karta seniora cieszy się powodzeniem. Do Urzędu Miasta Bydgoszczy wpłynęło już ponad 2 tysiące wniosków. Szacuje się, że może ich wpłynąć ok. 90 tysięcy, ponieważ tylu bydgoszczan (dane GUS) ukończyło 60. rok życia.
- Wnioski przyjmujemy w sześciu rejonowych ośrodkach MOPS-u oraz w urzędzie - wyjaśnia Dorota Glaza, koordynator Zespołu do spraw Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu UMB. - Ponieważ wiele osób pyta o kartę uruchomimy drugi punkt przyjmowania wniosków. Znajdzie się on w budynkach przy Grudziądzkiej.
Przypominamy, że współpracę w ramach „Bydgoskiej Karty Seniora” zadeklarowały niektóre instytucje. Teatr Polski im. H. Konieczki oferuje bilety dla seniorów za 20 zł na wszystkie spektakle. Posiadacze karty zapłacą także połowę ceny za wejściówki do Muzeum Okręgowego, na wydarzenia w Miejskim Centrum Kultury i w Zespole Parkowo-Pałacowym w Ostromecku. Bilety do Kina Orzeł będą dla nich tańsze o 30 proc. Seniorzy będą mogli także korzystać ze wszystkich przyszkolnych basenów i z lodowiska miejskiego w Fordonie za połowę ceny. Tańsze o 2 zł bilety zaproponował Myślęcinek.
- Nasi partnerzy potwierdzili wcześniejsze deklaracje – zapewnia Dorota Glaza. - W budżetach tych instytucji zarezerwowano pieniądze na realizacją programu.
Dorota Glaza dodaje, że Bydgoską Kartę Seniora zamierzają honorować również niektóre firmy prywatne – UMB jest w trakcie przygotowywania odpowiednich umów. Pierwsza karta zostanie wydana w najbliższy piątek 18 listopada.
