11 kwietnia 1496 roku mieszczanie toruńscy na zjeździe stanów pruskich w Gdańsku poskarżyli się, że obywatele gdańscy dostarczają sukna i futra do Bydgoszczy, zatrzymują swoje statki na „polskim”, czyli bydgoskim brzegu i zawierają tam spółki handlowe wbrew postanowieniom stanów pruskich i związku hanzeatyckiego.
11 kwietnia 1537 roku sufragan włocławski Jan na prośbę opata koronowskiego Mateusza konsekrował bydgoski kościół pw. św. Idziego, zbudowany w okolicach dzisiejszej ul. Bernardyńskiej. Świątynia została rozebrana w XIX wieku.
11 kwietnia 1872 roku bydgoska Rada Miejska przyjęła memoriał nadburmistrza miasta Reinholda Boie w sprawie utworzenia w Bydgoszczy uniwersytetu i uchwaliła stosowną petycję skierować w tej sprawie do władz centralnych w Berlinie. Nie została ona jednak w stolicy cesarstwa zaakceptowana z uwagi na brak środków i odpowiednio silnego środowiska naukowego w Bydgoszczy.
11 kwietnia 1937 roku w 85. rocznicę urodzin Leona Wyczółkowskiego w Muzeum Miejskim w Bydgoszczy urządzono pierwszą wystawę dzieł artysty, które trzy dni wcześniej wdowa po nim, Franciszka, podarowała miastu Bydgoszcz.
11 kwietnia 1946 roku miało miejsce ponowne otwarcie bydgoskiego Muzeum Miejskiego. Na skutek zburzenia w 1940 roku jego dawnego gmachu przy Starym Rynku, zbiory zostały wystawione w budynku poklasztornym zakonu Klarysek przy ul. Gdańskiej 4, byłej lecznicy. Jednocześnie Muzeum Miejskie jako instytucja zostało przekształcone w Muzeum Okręgowe i nosiło odtąd imię Leona Wyczółkowskiego.
Duże utrudnienia w centrum Bydgoszczy. Zmiana organizacji ru...
11 kwietnia 1971 roku w Bydgoszczy urodził się Tomasz Gollob, późniejszy wychowanek i żużlowiec „Polonii”, znany i ceniony w kraju i na świecie zawodnik, najlepszy polski żużlowiec w historii tego sportu, którego karierę przerwała w 2017 roku kontuzja na torze motocrossowym. Dziś, już za życia, jest patronem jednej w ulic w Fordonie.
11 kwietnia 1985 roku serię pięciu występów w kolejnych dniach w bydgoskim Kinoteatrze przy ul. Dwernickiego rozpoczęła wielka gwiazda polskiej piosenki, Ewa Demarczyk.
11 kwietnia 1991 roku podczas porządkowania archiwum Miejskiej Rady Narodowej znaleziono protokół z oględzin uszkodzonej śluzy na Czyżkówku z 1946 roku z faktycznym podaniem przyczyny uszkodzenia. Powodem było łowienie ryb przy śluzie przy pomocy granatów przez wojsko radzieckie. Protokół podpisali: prezydent miasta Józef Twardzicki, dyrektor Zarządu Dróg Wodnych Stanisław Tychoniewicz i nurek sprawdzający stan śluzy Zenon Kaczorowski. Na protokole jest odręczny dopisek „podać inną przyczynę np. nieumiejętna budowa śluzy przez Niemców”.
11 kwietnia 1997 roku nad Bydgoszczą przeszła wyjątkowo silna wichura połączona z gradobiciem. Na Glinkach spadająca topola zniszczyła siedem samochodów, a w Fordonie drzewo zwaliło się na dach szkoły.
11 kwietnia 2003 roku w Galerii Miejskiej bwa otwarto retrospektywną wystawę prac Magdaleny Abakanowicz, obejmującą okres od 1972 roku.
FLESZ - Strajk nauczycieli
