– W maju i czerwcu AquaNutka będzie koncertować trzy razy w tygodniu. W środy i soboty o godz. 21:30 będzie można zobaczyć pokaz wodny do muzyki współczesnej, a w piątki o godz. 21:30 – pokaz do muzyki klasycznej. W wakacje koncerty będą odbywały się codziennie – przekazuje MWiK.
W wersji klasycznej posłuchać można utworów muzyki poważnej, m.in. dzieła Johanna Straussa, Ludwiga von Beethovena czy Johannesa Brahmsa. Współczesna, zwana również deszczową, to okazja do odpoczynku przy dźwiękach takich kompozycji jak „Deszczowa piosenka”, „Ciągle pada” czy przebojów Budki Suflera, Patrycji Markowskiej i Zbigniewa Wodeckiego.
Dodatkowo bydgoskie wodociągi zapowiedziały koncerty przy fontannie w ramach cyklu „Kameralnie pod wierzbą”. W każdą niedzielę maja o godzinie 16 artyści z bydgoskiej Akademii Muzycznej zabiorą słuchaczy w magiczny świat muzyki na żywo.
Fontanna multimedialna z widowiskiem „światło – woda – dźwięk” cieszy mieszkańców i turystów od 2014 roku. To dar MWiK w Bydgoszczy dla mieszkańców. Zastąpiła wodotrysk z lat 70. XX wieku. Jak przypomina miejska spółka, odnowiona fontanna posiada 60 podświetlanych dysz zasilanych przez liczne pompy, a w zamkniętym obiegu krąży ok. 125 tysięcy litrów wody. Obecną nazwę wybrano w konkursie zorganizowanym w 2021 roku.
– Przypominamy, że woda w AquaNutce nie jest tą samą wodą, którą mamy w kranach; woda z fontanny nie nadaje się do celów spożywczych, a w samej fontannie nie można się też kąpać – informuje MWiK.
Woda w czterech smakach
Od 1 maja w pełni startuje sezon pijalni wody przy ul. Gdańskiej 242. Będzie otwarta codziennie do końca października w godzinach 10-18. Spore zainteresowanie ofertą był widać już w ostatni weekend kwietnia, gdy punkt również był otwarty.

MWiK przy okazji startu sezonu przypomniał menu. W pijalni można dostać:
kranik nr 1 (Woda z głębokości: 200 m) – średnio zmineralizowana woda o stabilnym składzie, bogata w wodorowęglany i wapń. Naturalnie czysta, nie wymaga uzdatniania. Zawiera wyjątkowe pierwiastki: lit i stront.
kranik nr 2 (głębokość: ok. 175 m) – także średnio zmineralizowana, o podobnym profilu jak woda z kranika nr 1, lecz z dodatkową zawartością żelaza dwuwartościowego.
kranik nr 3 (głębokość: 60–300 m) – woda średnio zmineralizowana, uzdatniona (napowietrzanie, filtracja, dezynfekcja lampami UV). To ta sama woda, która trafia do kranów na Osiedlu Leśnym, Bielawach, Bartodziejach, w Śródmieściu i Fordonie.
kranik nr 4 (woda z tych samych studni co kranik nr 3) – woda dodatkowo wzbogacona o chlorek potasu. Zalecane spożycie potasu zależy m.in. od wieku, płci i poziomu aktywności.
Korzystanie z pijalni jest bezpłatne. Pracownicy nie napełniają dużych baniaków. Można jedynie zabrać wodę do bidonów lub butelek o pojemności do 1,5 l. W ubiegłym roku wydano w niej ok. 20 000 eko-kubeczków z wodą.
