Zobacz wideo: Koniec z odmową przyjęcia mandatu? Jest nowy projekt.
Z naszą redakcją skontaktował się mieszkaniec Bydgoszczy z prośbą o interwencję w sprawie rozkładu jazdy autobusów. Był zaniepokojony tym, że wycofano linię autobusową nr 61. - Z kolei autobusy linii 59, częściowo się pokrywającej, jeżdżą rzadko, bo co 40 minut. To problem dla mieszkańców Wyżyn, Kapuścisk - mówi pan Zygfryd.
Na prośbę naszego Czytelnika zapytaliśmy w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy o zmiany w rozkładach jazdy w Bydgoszczy.
- Linia 61 kursuje bez zmian - uspokaja Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP.
Linia autobusowa 61 jeździ na trasie plac Kościeleckich - Rekinowa. Po drodze obsługuje łącznie 23 przystanki. Od 6 grudnia 2020 roku zmieniono jej przebieg wyłączając z obsługi ul. Wojska Polskiego i ul. Mokrą.
Przypomnijmy, 6 grudnia 2020 roku wprowadzono w Bydgoszczy zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Było to związane z uruchomieniem nowych linii tramwajowych przez ulicę Kujawską. Czy w tym nowym rozkładzie coś się zmieniło?
- Od 6 stycznia wprowadzaliśmy tylko lekkie przesunięcia czasowe na wybranych liniach, aby lepiej dostosować dojazdy do i z pracy. Większych zmian w rozkładach nie było - informuje Tomasz Okoński.
Urząd Miasta Bydgoszczy przeprowadzi ankietę wśród pasażerów, w której zapyta o ocenę aktualnych rozwiązań komunikacyjnych. Takie badanie ma być przeprowadzone kilka miesięcy od wprowadzenia zmian, tj. od 6 grudnia 2020 roku, więc ankiet należy się spodziewać wiosną 2021. Forma przeprowadzenia ankiety będzie uzależniona od aktualnej sytuacji epidemicznej.
Polecamy
