Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy
Andrzej Duda wezwał do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.
– W niedzielę zadecydujemy o tym, jak będzie wyglądać Polska. Całe pokolenia Polaków walczyły o to, by móc samemu decydować o najważniejszych dla Ojczyzny sprawach. Dziś jest to naszym prawem i przywilejem – mówił prezydent.
Jak podkreślił, udział w wyborach do Sejmu i Senatu jest „niezwykle istotny”.
– Głos oddany w wyborach jest nie tylko wyrazem naszych przekonań i wartości, które wyznajemy, ale także wyznaczeniem kierunku, w jakim Polska powinna się rozwijać – podkreślił Andrzej Duda.
Prezydent o wyborach parlamentarnych
Polska głowa państwa przekonuje, że to, jak zagłosujemy, będzie miało istotny wpływ na naszą przyszłość.
– Dziś mamy do wyboru różne wizje rozwoju. Nasze decyzje będą miały wpływ nie tylko na przyszłość naszego kraju, ale także na przyszłość naszych rodzin, naszych dzieci i nas samych. Pamiętajmy o tym, udając się do lokalu wyborczego. Wybierajmy mądrze i odpowiedzialnie! – wezwał prezydent.
– Idźmy na wybory. Namawiajmy rodzinę, przyjaciół, znajomych. Niezależnie czy ktoś mieszka na wsi, w małym, średnim czy wielkim mieście. Polska jest jedna, a głos każdego obywatela jest tak samo ważny! To jest właśnie istota demokracji! Polska jest naszym wspólnym domem, i to od nas zależy, jak będzie wyglądać! – mówił Andrzej Duda.
Andrzej Duda zachęca do wzięcia udziału w referendum
Prezydent wezwał rodaków, by idąc do lokali wyborczych, nie tylko zagłosowali w wyborach, ale także wzięli udział w ogólnokrajowym referendum.
– Razem z wyborami parlamentarnymi odbędzie się również ogólnopolskie referendum. Gorąco zachęcam do tego, żeby wypowiedzieć się w niezwykle istotnych sprawach dotyczących naszego bezpieczeństwa, polityki gospodarczej i społecznej – mówił.
Jego zdaniem, wynik referendum „da rządzącym silną legitymację do tego, by pokazywać na forum międzynarodowym jednoznacznie, jaka jest wola polskiego społeczeństwa w kluczowych sprawach”.
Kluczowa rola bezpieczeństwa
Andrzej Duda wskazał na to, że żyjemy w trudnych czasach i jednym z kluczowych zadań, jakie stoją przed politykami i władzami jest zapewnienie bezpieczeństwa.
– Polska w tych trudnych czasach zdaje egzamin. Pokazaliśmy to – jako państwo i społeczeństwo – po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Pokazaliśmy to również, kiedy odpieraliśmy atak hybrydowy na naszą wschodnią granicę, granicę Unii Europejskiej – mówił.
Podziękował również polskim żołnierzom za sprawne prowadzenie ewakuacji Polaków z ogarniętego wojną Izraela.
Po prezydencie swoje orędzie wygłosił także Marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!
